У США почали розслідування щодо розробника ChatGPT

КИЇВ. 14 липня. УНН. Федеральна торгова комісія США (FTC) розпочала широке розслідування щодо OpenAI, з’ясовуючи, чи не порушив розробник популярного чатбота ChatGPT закони про захист прав споживачів, поставивши під загрозу особисту репутацію та дані, повідомляє The Washington Post, пише УНН.

Деталі

Як повідомляється, комісія цього тижня надіслала компанії з Сан-Франциско 20-сторінковий запит на звіти про те, як вона усуває ризики, пов’язані з її моделями ШІ, згідно з документом, розглянутим The Washington Post.

FTC закликала OpenAI надати докладний опис усіх скарг, які вона отримала на свої продукти, щодо “неправдивих, таких, що вводять в оману, зневажливих чи шкідливих” заяв про людей. Згідно з документом, FTC розслідує, чи займалася компанія недобросовісними діями чи діями, що вводять в оману, які призвели до “репутаційної шкоди” споживачів.

Комісія також попросила компанію надати записи, пов’язані з інцидентом безпеки, про який компанія повідомила у березні, коли помилка у її системах дозволила деяким користувачам бачити інформацію, пов’язану з платежами, а також деякі дані з історії чатів інших користувачів. FTC перевіряє, чи не порушують методи захисту даних компанії закони про захист споживачів. 

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив у твіттері у четвер увечері, що компанія “звичайно” працюватиме з комісією.

Це є найсерйознішою загрозою щодо регулювання на сьогодні для бізнесу OpenAI у Сполучених Штатах, вказує видання.

Федеральна торгова комісія неодноразово попереджала, що існуючі закони про захист прав споживачів застосовуються до ШІ, навіть попри те, що адміністрація і Конгрес щосили намагаються намітити нові правила. Лідер більшості в Сенаті Чарльз Шумер прогнозував, що до ухвалення нового закону про штучний інтелект залишилося кілька місяців.

Якщо Федеральна торгова комісія виявить, що компанія порушує закони про захист прав споживачів, вона може накласти штраф або застосувати щодо неї рішення, що може визначати, як компанія оброблятиме дані. FTC стала головним “поліцейським” у Силіконовій долині, наклавши великі штрафи на Meta, Amazon та Twitter за передбачувані порушення законів про захист прав споживачів.

Доповнення

Аналітики назвали ChatGPT від OpenAI найшвидше зростаючим додатком в історії, і його успіх з самого початку викликав “гонку озброєнь” серед компаній Силіконової долини з запуску конкуруючих чатботів. Генеральний директор компанії Сем Альтман став впливовою фігурою в дебатах про регулювання ШІ, даючи свідчення на Капітолійському пагорбі, обідаючи із законодавцями та зустрічаючись із президентом Байденом та віце-президентом Гарріс, зауважує видання.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *