Головний ресурс, який дозволяє Кремлю отримувати величезні гроші для продовження війни проти України – це нафта.
Протягом перших 11 місяців 2023 року Росія пробурила нафтовидобувні свердловини загальною глибиною 28,1 тис. км, що близько до побиття рекорду 2022 року, коли показник становив 28,4 тис. кілометрів. Про це у середу, 10 січня, пише Bloomberg із посиланням на дані в галузі.
Журналісти вважають, що рекордні показники буріння є ознакою стійкості Росії до санкцій.
“Бум активності супроводжувався відновленням як обсягів, так і вартості російського експорту нафти. Це демонструє, що видобувна промисловість країни є ключовим джерелом фінансування війни президента Володимира Путіна в Україні”, – пише Bloomberg.
Автор матеріалу пише, що вихід великих західних нафтосервісних компаній мав мінімальний вплив, оскільки в основному залишив недоторканими їхні місцеві “дочки”.
“Лише близько 15% внутрішнього ринку буріння в країні залежить від технологій з так званих недружніх країн”, – вказується у матеріалі.
Водночас, як вказує видання, “шалені темпи буріння на тлі доволі статичного рівня видобутку також свідчать про деякі довгострокові проблеми, які можуть виникнути у російського нафтового сектору внаслідок міжнародної ізоляції РФ”.
“Нові проєкти, які підтримуватимуть видобуток найближчими десятиліттями, мають адаптуватися до умов, що змінилися в країні. Крім того, виснаження родовищ має компенсуватися або новим бурінням на існуючих, або новими проектами. Останнє може бути проблематичним, тому що довоєнні заплановані розробки на нових родовищах були задумані з урахуванням західних технологій”, – йдеться у статті.
У грудні повідомлялося, що п’ять танкерів з російською нафтою застрягли в дорозі до Індії.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Источник: www.ua.korrespondent.net