У Міноборони розповіли, що являє собою батареї ППО NASAMS, які захищають українське небо

фотогалерея

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Медійний майданчик Сил оборони ММС, розповів про технічні характеристики системи протидії літакам, крилатим ракетам та іншим повітряним цілям на малих та середніх висотах NASAMS, передає УНН.

Деталі

NASAMS – система ППО/ПРО середньої дальності, яка розроблена американським консорціумом Raytheon Technologies і групи норвезьким Kongsberg. Призначена для протидії літакам, крилатим ракетам та іншим повітряним цілям на малих та середніх висотах. США у співпраці з Норвегією надали Україні 4 батареї NASAMS,  перші дві з яких стали на бойове чергування у ПС ЗСУ восени 2022 року. Окремо пускові для України закупила Литва. 

Склад. Базова батарея NASAMS складається з 9 пускових установок (54 ракети по 6 на кожній), трьох РЛС AN/TPQ-64, трьох пунктів керування вогнем, один з яких виконує роль командного пункту. ПУ розміщено на шасі автомашини з підвищеною прохідністю Scania P113.

Трикоординатна станція AN/TPQ-64 Sentinel виробництва Raytheon забезпечує виявлення та розпізнавання й одночасний супровід до 60 повітряних цілей, а також наведення на пріоритетні до 3 ракет. РЛС імпульсно-доплерівська з фазованими антенними решітками та вбудованим блоком розпізнавання приналежності цілей. Для забезпечення роботи в умовах радіоперешкод NASAMS оснащений оптоелектронною системою наведення NTAS.

Час розгортання РЛС – 10 хвилин, час залпу батареї всім боєкомплектом — не більше 12 секунд. Для забезпечення живучості пускові установки можуть розосереджуватися від ПКВ або РЛС на відстані до 25 км.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це реально звір-машина” – бійці розповіли про систему залпового вогню RM-70 Vampire

Засіб ураження.  Штатним бойовим елементом NASAMS є модифікована авіаційна ракета AIM-120A. Вона здатна збивати повітряні цілі на відстані до 25 кілометрів, а висота ураження складає 15 кілометрів

Захоплення цілі радіолокаційною головкою самонаведення відбувається на дистанції до 20 км, після чого відбувається її активне самонаведення. Ракета оснащена осколково-фугасною бойовою частиною спрямованої дії вагою 22 кг. Вірогідність потрапляння у ціль – 0,85.

Модифіковані NASAMS можуть використовувати ракети малої дальності AIM-9X та великої AMRAAM-ER. Найновіша версія ЗРК може використовувати ракети IRIS-T.

Повітряні сили ЗСУ відзначали високу ефективність NASAMS при відбитті осінніх ракетних атак росіян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: SAMP/T: у Military Media Center розповіли, на що здатна система ППО

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *