Верховний суд США обзавівся етичним кодексом на тлі контактів та розкішних поїздок суддів

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Верховний суд Сполучених Штатів 13 листопада ухвалив перший офіційний Кодекс етики, який регулює поведінку дев’яти суддів, піддавшись багатомісячному зовнішньому тиску стосовно викриттів розкішних поїздок служителів Феміди та спілкування з заможними благодійниками. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Згідно з короткою вступною заявою, суд опублікував свій кодекс, “щоб коротко викласти та зібрати правила та принципи етики, якими керується поведінка членів суду”.

Зауважується, що на відміну від інших членів федеральної судової системи, довічні судді Верховного суду діяли без обов’язкового кодексу етики.

Цитата

“Ця відсутність привела минулими роками до неправильного розуміння того, що судді цього суду, на відміну від усіх інших, вважають себе вільними від будь-яких етичних правил. Щоб розвіяти це непорозуміння, ми видаємо цей кодекс, який практично є кодифікацією принципів, які ми довгий час вважали такими, що регулюють нашу поведінку”, – ідеться у заяві.

Зазначається, що Кодекс містить розділи, які закріплюють, що судді не повинні дозволяти зовнішнім зв’язкам впливати на їхню офіційну поведінку чи судження, встановлюючи обмеження на участь суддів у зборі коштів і повторюючи обмеження на прийняття подарунків. У ньому також зазначено, що судді не повинні використовувати свої судові ресурси або персонал для участі в неофіційній діяльності.

Протягом кількох місяців суд був приголомшений викриттями, які стосуються поїздок суддів на приватних літаках, розкішного відпочинку, угод з нерухомістю та транспортними засобами та багато іншого. Більшість етичних викриттів в минулі місяці стосувалися судді Кларенса Томаса, одного з найконсервативніших членів суду.

Демократи в Конгресі США закликали суд ухвалити етичний кодекс, тоді як багато хто з республіканців вважали, що етичний наратив щодо суду був сфабрикований незадоволеними лібералами.

Окрім цього, суд вже зіштовхнувся зі зниженням громадського схвалення після важливих рішень, винесених протягом минулих двох термінів, керованих консервативною більшістю 6-3. Суд скасував визнання конституційного права на аборт, розширив права на володіння зброєю та відхилив політику вступу до коледжів, яка часто використовується для збільшення кількості чорношкірих та латиноамериканських студентів.

Доповнення

Видання ProPublica докладно розповіло про розкішні поїздки Томаса, які він здійснював протягом багатьох років за підтримки техаського бізнесмена Харлана Кроу, а також про угоди з нерухомістю, у яких брали участь судді та мільярдер-республіканець. Видання також повідомило, що консервативна мережа політичних донорів Коха, яка мала кілька справ у суді, приводила Томаса на свої зустрічі на найвищому рівні.

У жовтневому звіті демократів Сенату також виявилося, що Томас, очевидно, не зміг повернути значну частину кредиту обсягом 267 230 доларів, який він отримав від давнього друга Ентоні Велтерса на придбання розкішного автобуса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усіх суддів Верховного Суду запідозрили у корупції: США вимагають перевірки всього складу суду

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *