В Україні планують побудувати завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива: що відомо

КИЇВ. 8 листопада. УНН. НАЕК «Енергоатом» та компанія Holtec International планують побудувати в Україні завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США. Про це пресслужба Міненерго за підсумками зустрічі очільника відомства Германа Галущенка та генерального директора Holtec International Кріса Сінгха, пише УНН.

Цитата

«Потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим в регіоні. Наша компанія була та залишається вашим надійним партнером», – підкреслив Кріс Сінгх.

Він також зазначив, що Україна після Перемоги може стати енергетичним хабом Європи.

Деталі

Зазначається, що співпраця Holtec International та НАЕК «Енергоатом» має практичний результат – побудовано єдине у світі унікальне за своїми характеристиками Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Об’єкт був успішно добудований ще до початку повномасштабної війни, введений в експлуатацію.

«Відпрацьоване ядерне паливо зберігається у ЦСВЯП за технологією “сухого” зберігання. Ця технологія ліцензована органом регулювання ядерної та радіаційної безпеки США (US NRC), має всі необхідні технічні рішення для забезпечення такої безпеки при транспортуванні та зберіганні відпрацьованого палива, а також успішно апробована у США, Іспанії, Великій Британії та інших державах», – йдеться у повідомленні.

Там зауважили, що використання власного ЦСВЯП заощаджує Україні близько 200 млн доларів щороку, а також позбавило необхідності зберігати й вивозити відпрацьоване ядерне паливо у росію.

Нагадаємо

22 квітня цього року Енергоатом та Holtec International домовилися про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та США підписали меморандум про розвиток водневої енергетики — Міненерго

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *