США разом з союзниками по НАТО призупиняють участь в ДЗЗСЄ на тлі виходу рф з договору про скорочення кількості озброєнь в Європі

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Сполучені Штати разом з НАТО призупиняють виконання своїх зобов’язань за Договором про європейські збройні сили (ДЗЗСЄ) у відповідь на рішення росії остаточно вийти з Договору ДЗЗСЄ. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Державного департаменту США.

Цитата

«Сполучені Штати призупинять виконання своїх зобов’язань за Договором про звичайні збройні сили в Європі. Раніше Північноатлантична рада оприлюднила заяву, в якій оголосила про рішення держав-союзників НАТО, які є учасниками Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), призупинити всі свої зобов’язання за Договором. Сполучені Штати повністю приєднуються і підтримують це рішення», – йдеться у повідомленні Держдепу.

Доповнення

Радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати із 7 грудня призупиняють участь у Договорі про звичайні збройні сили в Європі у відповідь на дії росії.

«російська федерація вийшла з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Поєднання виходу росії з ДЗЗСЄ та її повномасштабної агресивної війни проти України – іншої держави-учасниці ДЗЗСЄ – докорінно змінило обставини, які були суттєвими для згоди держав-учасниць ДЗЗСЄ на обов’язковість для них умов договору, і докорінно змінило зобов’язання за договором. У світлі цієї фундаментальної зміни обставин Сполучені Штати призупинять дію всіх зобов’язань ДЗЗСЄ між собою та будь-якою іншою державою-учасницею з 7 грудня», – заявив Салліван.

Нагадаємо

ДЗЗСЄ (CFE) охоплює багато з 31 країни-члена НАТО і має на меті обмежити розмір сил суперників часів холодної війни на взаємних кордонах або поблизу них.

рф офіційно вийшла з договору а також звинуватила США, стверджуючи, що нібито Сполучені Штати підірвали безпеку після холодної війни, розширивши військовий альянс НАТО.

Багато союзників по НАТО засудили дії росії, крім того альянс у вівторок зупинив операції щодо угоди, заявивши, що неможливо, щоб договір існував, якщо країни-члени Альянсу дотримуються його, а росія – ні.

Як УНН повідомляв, держави-учасниці НАТО засудили вихід росії з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), зазначивши що цей крок є останнім у низці дій, що систематично підривають євроатлантичну безпеку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США мають чіткий план дій до завершення війни в Україні – Блінкен

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *