США придбає для України термінали Starlink, які Маск відключати не зможе – NYT

КИЇВ. 30 липня. УНН. Міністр оборони США Ллойд Остін схвалив угоду відомства про придбання сотень нових терміналів та послуг Starlink. Така угода дає Пентагону контроль над установкою, де працює сигнал на території України, і дозволяє не побоюватися його переривання за бажанням власника компанії SpaceX Ілона Маска.Про це пише The New York Times, передає УНН.

Деталі 

За словами двох американських чиновників, знайомих з угодою, йдеться про 400 – 500 таких терміналів Starlink, а схвалив угоду очільник Пентагону у червні.

Такі нові пристрої виконуватимуть “ключові функції та певні місії”. У публікації йдеться про те, що зроблено це було, вірогідно, щоб надати Україні спеціальні термінали та послуги для виконання конфіденційних функцій, які Маск відключити не зможе.

У матеріалі також зазначається, що Пентагон підтвердив контракти зі Starlink, але відмовився вдаватися до подробиць.

У Штатах федеральний уряд є одним із найбільших клієнтів SpaceX, використовуючи свої ракети для місій NASA та запуску військових супутників спостереження. Як розповіло виданню джерело, знайоме з дискусіями, високопосадовці Пентагону намагалися бути посередниками у питаннях, пов’язаних зі Starlink, зокрема з Україною.

У статті також йдеться про те, що ще 17 березня головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний під час телефонної розмови з головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі порушив тему Starlink.

Як розповіли виданню три джерела, знайомі з розмовою, Залужний зазначив, що рішення України на полі бою залежали від подальшого використання Starlink для зв’язку, і країна хотіла забезпечити доступ та обговорити, як покрити вартість послуги.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *