США прагнуть загальмувати китайську індустрію чіпів новими радикальними експортними правилами

КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Адміністрація Байдена в п’ятницю оприлюднила широкий набір заходів експортного контролю, у тому числі міру, спрямовану на те, щоб відрізати Китай від деяких напівпровідникових мікросхем. Про це УНН пише з посиланням на Reuters.

Деталі

Ця серія заходів може ознаменувати собою найбільше зрушення в політиці США щодо постачання технологій до Китаю з 1990-х років. Якщо вони спрацюють, вони можуть відкинути китайську промисловість з виробництва мікросхем на роки тому, змусивши американські та іноземні компанії, що використовують американські технології, припинити підтримку деяких провідних китайських виробників та розробників мікросхем, пише Reuters.

Розширення повноважень США з контролю над експортом чіпів, виготовлених з використанням американських інструментів, засновано на розширенні так званого правила прямого зарубіжного виробництва. Раніше його було розширено, щоб дати уряду США повноваження контролювати експорт чіпів за кордон китайському телекомунікаційному гіганту Huawei Technologies Co Ltd, а потім зупинити потік напівпровідників до росії після її вторгнення в Україну.

У п’ятницю адміністрація Байдена застосувала розширені обмеження до китайських компаній IFLYTEK, Dahua Technology та Megvii Technology, які були додані до списку компаній у 2019 році за те, що допомагали Пекіну придушувати уйгурів.

Правила, опубліковані у п’ятницю, також забороняють постачання широкого спектру мікросхем для використання у китайських суперкомп’ютерних системах. Правила визначають суперкомп’ютер як будь-яку систему з обчислювальною потужністю понад 100 петафлопс на площі 6400 квадратних футів.

За словами двох галузевих джерел, ця ухвала може також застосовуватися до деяких комерційних центрів обробки даних, що належать китайським технологічним гігантам.

Голова Сенату США від Демократичної партії Чак Шумер привітав цю заяву, заявивши, що правила «захистять інновації нашої країни від хижацьких дій Китаю».

Додамо

Раніше в п’ятницю Сполучені Штати додали найбільшого китайського виробника мікросхем пам’яті YMTC і 30 інших китайських компаній до списку компаній, які офіційні особи США зможуть інспектувати, що посилило напруженість у відносинах з Пекіном.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *