КИЇВ. 21 червня. УНН. Сполучені Штати нададуть відповідь без попередження, якщо Росія здійснить кібератаку, спрямовану проти американської інфраструктури. Про це заявила в понеділок на брифінгу речниця Білого дому Джен Дженніфер Псакі, передає УНН.
Цитата
“Я не думаю, що від президента Джо Байден є потреба передавати президенту (РФ Володимиру) Путіну список для визначення критичної інфраструктури в США. Я знаю, що це частина міркувань у відповідь на його (Байдена) пропозиції, — сказала Псакі, відповідаючи на питання про надання американською стороною в Женеві списку галузей, які не повинні піддаватися кібернападам. — Президент США дав зрозуміти, що за цими сферами ми будемо стежити і залишаємо за собою право на відповідь (в разі проведення атаки)”.
Деталі
За словами речниці, даний сигнал був направлений під час саміту в Женеві 16 червня. На питання, чому делегація США не передала співрозмовникам перелік російських об’єктів, які можуть бути порушені у разі нанесення шкоди американським інтересам, Дженніфер Псакі відповіла: “Тому що ми не анонсуємо заходи”.
Нагадаємо
На пресконференції за підсумками зустрічі в Женеві Байден заявив, що передав Путіну список з 16 типів інфраструктурних об’єктів, атаки на які, згідно з пропозицією американської сторони, повинні припинятися найжорсткішим чином. Тема загроз в кіберпросторі в останні місяці мають особливу актуальність в США. На початку травня зловмисники з угруповання DarkSide зламали системи американської трубопровідної компанії Colonial Pipeline. За твердженням американських спецслужб, DarkSide базується на території РФ або Східної Європи, але не пов’язана з яким-небудь урядом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США розглядатимуть справи про кібератаки так само, як справи про тероризм
Атака на комп’ютерні мережі американської м’ясопереробної компанії JBS була проведена 31 травня. За повідомленням прес-служби Білого дому, компанія вважає, що за нападом стоїть злочинна організація, яка перебуває в Росії.
На своїй пресконференції за підсумками переговорів з Байденом Путін зазначив, що Москва і Вашингтон можуть домовитися про правила поведінки в сферах стратегічної стабільності, кібербезпеки і регіональних конфліктів.
Источник: www.unn.com.ua