Саудівська Аравія розкритикувала США за вивільнення запасів нафти «для маніпулювання ринками»

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Міністр енергетики Саудівської Аравії у вівторок розкритикував вивільнення США запасів нафти як спробу «маніпулювати ринками», що є останньою ескалацією у сварці з Вашингтоном щодо видобутку нафти, передає УНН з посиланням на AFP.

Цитата

«Люди виснажують свої запаси на випадок надзвичайної ситуації, виснажують їх, використовують їх як механізм для маніпулювання ринками, тоді як їхня основна мета полягала в пом’якшенні браку пропозиції», — заявив принц Абдул Азіз бін Салман на конференції інвесторів у столиці Саудівської Аравії.

«Однак мій глибокий обов’язок — дати зрозуміти світові, що втрата екстрених запасів може стати болісною найближчими місяцями».

Деталі

Принц Абдул Азіз не згадав прямо Сполучені Штати у своїх коментарях про надзвичайні запаси, але минулого тижня президент США Джо Байден оголосив, що виставляє на ринок останні 15 мільйонів барелів із рекордного випуску стратегічних запасів США.

Цей транш мав завершити випуск 180 мільйонів барелів, дозволений навесні, у відповідь на стрибки цін, пов’язані із війною.

Такі дії США послідували за рішенням нафтового картелю ОПЕК+, який Ер-Ріяд очолює разом із Москвою, скоротити видобуток нафти на два мільйони барелів на день з листопада.

Рішення картеля викликало різку критику з боку Білого дому, який заявив, що воно рівносильне «приєднанню до росії» у війні проти України.

Давос у пустелі

Сотні генеральних директорів та фінансових магнатів перебувають в Ер-Ріяді для участі у триденній інвестиційній ініціативі Future Investment Initiative (FII), інвестиційній конференції у стилі Давосу, яка, на думку аналітиків, підкреслить геополітичну міць Саудівської Аравії, незважаючи на натягнуті стосунки з Вашингтоном.

FII, який часто називають «Давосом у пустелі», був запущений у 2017 році.

Очікується, що у конференції візьмуть участь до 400 американських керівників, хоча, на відміну від попередніх років, уряд США не буде представленим.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *