Першим у світі побачив зворотний бік Місяця: у віці 95 років помер астронавт Френк Борман

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Астронавт NASA Френк Борман, який керував першою пілотованою місією до Місяця “Аполлон-8” в 1968 році, помер у віці 95 років у Біллінгсі в американському штаті Монтана. Про це повідомляє CBS News, пише УНН.

Цитата

«Борман був одним із найкращих у NASA та справжнім американським героєм. Його довічна любов до авіації та досліджень була перевершена лише любов’ю до його дружини С’юзан», – заявив адміністратор NASA Білл Нельсон.

Деталі

«Аполлон-8», запущений у 1968 році, був першою місією NASA, яка покинула низьку навколоземну орбіту та досягла Місяця. Борман разом з астронавтами Джеймсом Ловеллом і Вільямом Андерсом облетів Місяць 10 разів, перш ніж повернутися на Землю. Вони були першими людьми, які побачили зворотний бік Місяця. Під час цієї місії Андерс зробив культову фотографію «Схід Землі», на якій зображено Землю, напіввкриту тінню над місячним горизонтом.

Довідково

Френк Фредерік Борман II, який народився 14 березня 1928 року в Гері, Індіана, отримав ступінь бакалавра наук у Військовій академії США у 1950 році та служив у ВПС США. У 1961 став одним з перших п’яти студентів Школи пілотів аерокосмічних досліджень, аспірантури для астронавтів, і входив до другого класу астронавтів NASA, представлених ВПС США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астронавт NASA провів більш як рік на орбіті Землі та встановив новий рекорд

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *