“Намагається задушити економіку України”: в посольстві США відреагували на блокування рф інспекції суден

КИЇВ. 17 квітня. УНН. В американській амбасаді відреагували на чергову спробу зриву росією “зернової угоди”. Посол США в Україні Бріджит Енн Брінк назвала ситуацію, що виникла в Босфорі, спробою “задушити економіку України”, пише УНН.

Цитата

“Прямо зараз понад 50 суден чекають у Босфорі схвалення, щоб зайти в українські порти для завантаження зерна, яке нагодує тих, хто його потребує. росія намагається задушити економіку України та сповільнити потік продовольства замість того, щоб дотримуватись умов своєї угоди”, – написала посол США в Україні Бріджит Енн Брінк в Twitter.

Вона нагадала, що минулого місяця було відправлено “життєво важливу пшеницю до Ємену, партію, що фінансується агенцією USAID, Іспанією та Францією, на підтримку ініціативи Зерно з України”.

“Це зерно нагодує 4 мільйони людей, демонструючи як Чорноморська зернова ініціатива дозволяє українським фермерам нагодувати світ”, – додала посол.

Доповнення

“Зернова ініціатива” під загрозою зупинки, адже 17 квітня росія вдруге заблокувала інспекції суден в Босфорі. З 10 квітня російська сторона у СКЦ в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану. Натомість росіяни формують їх власний план інспекцій, вибираючи суда з черги на свій розсуд, що повністю протирічить умовам ініціативи та неприйнятно для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: лавров в Анкарі пригрозив розірвати “зернову угоду” і згадав про переговори

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *