КИЇВ. 15 листопада. УНН. Китайські компанії скуповують американське обладнання для виробництва мікросхем, щоб виробляти передові напівпровідники, попри низку нових обмежень на експорт, спрямованих на зрив розвитку напівпровідникової промисловості країни, ідеться у доповіді, опублікованій у вівторок, пише УНН з посиланням на Reuters.
Деталі
Як повідомляється, у 741-сторінковому річному звіті, опублікованому Американо-китайською комісією з огляду економіки та безпеки, ідеться про обмеження на експорт, введені адміністрацією Байдена у жовтні 2022 року, які мають на меті унеможливити китайським виробникам мікросхем отримати американські інструменти для виробництва мікросхем, якщо вони будуть використовуватися для виробництва передових мікросхем на вузлі 14 нанометрів або нижче.
Оскільки Міністерство торгівлі США використовує обмеження 14 нанометрів, “імпортери часто можуть придбати обладнання, якщо заявляють, що воно використовується на старій виробничій лінії, а через обмежені можливості для перевірки кінцевого використання важко перевірити, чи обладнання не використовується для виробництва досконаліших чіпів”, ідеться у звіті.
Це відкриття з’явилося в той час, коли Сполучені Штати намагаються з’ясувати, як китайський телекомунікаційний гігант Huawei зміг зробити передовий 7-нанометровий чіп для живлення свого смартфона Mate 60 Pro на провідному китайському виробнику SMIC, попри оголошені торік обмеження на експорт, зазначає видання.
Китайські спостерігачі припустили, що SMIC могла б виготовити чіп на устаткуванні, отриманому до жовтня 2022 року, але мала й інші варіанти отримання обладнання, ідеться у звіті.
Сполученим Штатам вдалося закрити ключову лазівку у своїх зусиллях з блокування доступу Китаю до передових інструментів для виробництва мікросхем, переконавши своїх союзників Японію та Нідерланди, які мають таку ж розвинену промисловість з виробництва обладнання для виробництва мікросхем, оголосити про свої власні обмеження на експорт такої бажаної технології.
Але Китай накопичив запаси обладнання, скориставшись затримкою між обмеженнями США, ухваленими у жовтні 2022 року, та аналогічними діями Японії та Нідерландів у липні та вересні 2023 року відповідно, йдеться у звіті.
Згідно з документом, у період із січня по серпень 2023 року Китай імпортував з Нідерландів обладнання для виробництва напівпровідників на суму 3,2 мільярда доларів, що на 96,1% більше, ніж 1,7 мільярда доларів, зареєстрованих за той же період у 2022 році. Імпорт напівпровідникового обладнання до Китаю з усіх країн за перші вісім місяців 2023 року сягнув 13,8 млрд доларів, додали в ньому.
У звіті немає конкретних рекомендацій щодо усунення прогалин у правилах США, але міститься заклик до Конгресу попросити щорічну оцінку, яка має бути завершена протягом 6 місяців Головним контрольним управлінням і пізніше оприлюднена, щодо ефективності експортного контролю над обладнанням для виробництва мікросхем у Китаї.
Источник: www.unn.com.ua