Кількість жертв лісових пожеж на Гаваях зросла до 53

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Лісові пожежі на Гаваях в окрузі Мауї забрали життя щонайменше 53 людей і спричинили руйнування курортного міста Лахайна. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Лісові пожежі на Гаваях перетворили більшу частину гавайського міста Лахайна на тліючі руїни, зруйнувавши до 1000 будівель. Відбудова Лахайни займе багато років, заявляє губернатор міста, яке постраждало найбільше.

Наразі офіційно відомо по 53 загиблих. Багато людей отримали опіки, інші травми та постраждали через вдихання диму.

Пожежники продовжують ліквідацію пожежі, пошуково-рятувальні команди шукають людей. Окрім того, на допомогу почали надходити федеральні засоби. Серед допомоги, що надійшла, були собаки-шукачі загиблих з Каліфорнії і Вашингтону, які допоможуть пошуково-рятувальним командам прочісувати руїни, повідомили офіційні особи.

Округ міста Мауї заявив, що пожежу в Лахайні вдалося локалізувати на 80%, оскільки пожежники забезпечили охорону периметру диких земель, що горіли.

Лахайна – це туристичне місто, що приваблює 2 мільйони туристів щороку, або близько 80% відвідувачів острова.

Залишається незрозумілою доля деяких культурних скарбів Лахайни. Наприклад, історичне дерево баньян заввишки 18 метрів на місці, де в 19 столітті стояв палац гавайського короля Камехамеха III, все ще стоїть, хоча деякі його гілки обвуглились.

Доповнення

Пожежа, що почалася у вівторок, поширилася з лісу за межами міста і зруйнувала історичне місто Лахайна, яке колись було столицею Гавайського королівства. Пожежа все ще продовжується. Лісові пожежі були спричинені посушливими умовами, накопиченням пального і поривами вітру зі швидкістю 100 км/год.

Учені кажуть, що спричинені людиною зміни клімату, викликані використанням викопного палива, збільшують частоту та інтенсивність таких екстремальних погодних явищ, і вже давно попереджають, що країни повинні скоротити викиди, щоб запобігти кліматичній катастрофі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На півдні Іспанії третя хвиля спека цього року

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *