фотогалерея
КИЇВ. 10 листопада. УНН. Очільник Міненерго Герман Галущенко обговорив з міністром торгівлі США Джина Раймондо українсько-американську співпрацю в енергетиці і напрямки для залучення майбутніх інвестицій в розвиток українського енергосектору. Про це УНН повідомляє з посиланням на Міненерго.
Цитата
“Максимальне сприяння у реалізації нових проєктів в українській енергетиці. У цьому запевнила міністр торгівлі США Джина Раймондо очільника Міненерго Германа Галущенка під час зустрічі у Вашингтоні. Сторони обговорили українсько-американську співпрацю в енергетиці й напрямки для залучення майбутніх інвестицій у розвиток українського енергосектору”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Очільник Міненерго ознайомив колегу з успішними проєктами співпраці, які Україні й американським партнерам вдалося реалізувати після повномасштабного російського вторгнення.
“Одним із найяскравіших прикладів такої співпраці є виготовлення американською компанією Westinghouse із залученням українських фахівців нового виду ядерного палива для реакторів ВВЕР-440. Ця розробка дозволяє позбутися залежності від російських ядерних технологій не тільки Україні, а й багатьом європейським країнам, які використовують реактори такого типу”, — наголосив міністр та додав, що в Україні також ведеться робота над виготовленням елементів ядерного палива.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До реакторів українських АЕС вперше завантажили паливо, виготовлене Westinghouse спільно з вітчизняними фахівцями
Галущенко нагадав, що у співпраці з компанією Holtec в Україні вдалося побудувати унікальне Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива і заощаджувати близько 200 млн доларів на рік, адже раніше відпрацьоване паливо вивозилося до росії.
“Для нас це питання національної безпеки”, — зазначив міністр.
Також він нагадав про домовленості з низкою провідних американських компаній про розгортання в Україні технології малих модульних реакторів та навіть окремих запчастин для них. Впровадження цих новітніх технологій допоможе замістити вуглецеву генерацію і забезпечити балансування енергосистеми.
Крім цього, під час нинішнього візиту делегації Міненерго до США було укладено меморандум з Асоціацією паливних елементів і водневої енергетики США про співпрацю у водневій галузі. Незабаром українські фахівці поїдуть до США для навчань і обміну досвідом у галузі водневих технологій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перетворити Україну на енергетичний хаб Європи: Галущенко провів переговори із заступником Блінкена
“Наше партнерство в енергетиці має надзвичайні можливості для розширення і поглиблення. Ми розглядаємо кластерний підхід з урахуванням безпекових питань. Це не тільки атомна галузь і ВДЕ та водневі технології, а й газова сфера, створення виробничих потужностей для виготовлення енергообладнання. Не треба чекати завершення війни, відповідні проєкти маємо розпочинати вже зараз. Це можливість для створення нових робочих місць, як в США, так і в Україні”, — наголосив він.
Під час зустрічі обговорювалися особливості створення умов для залучення американського бізнесу для діяльності в Україні, зокрема безпековий аспект.
Источник: www.unn.com.ua