Fitch знизило кредитний рейтинг США – Білий дім каже, це “суперечить реальності”

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Рейтингове агентство Fitch у вівторок знизило найвищий кредитний рейтинг уряду США, що викликало гнівну реакцію Білого дому та здивувало інвесторів, адже послідувало попри розв’язання питання боргової кризи два місяці тому, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Fitch знизило рейтинг Сполучених Штатів з AAA до AA+, зіславшись на погіршення фінансового становища протягом наступних трьох років та неодноразові переговори про стелю боргу, які загрожують спроможності уряду оплачувати свої рахунки.

Fitch вперше відзначило можливість зниження рейтингу у травні, а потім зберегло цю позицію в червні після вирішення кризи зі стелею боргу, заявивши, що має намір завершити перегляд у третьому кварталі цього року.

Зі зниженням рейтингу воно стає другим великим рейтинговим агентством після Standard & Poor’s, яке позбавило Сполучені Штати рейтингу ААА.

Долар упав щодо низки валют, ф’ючерси на акції впали, а ф’ючерси на казначейські зобов’язання зросли після оголошення. Але кілька інвесторів та аналітиків заявили, що очікують, що вплив зниження рейтингу буде обмеженим.

Рішення Fitch було ухвалено через два місяці після того, як американський президент-демократ Джо Байден і контрольована республіканцями Палата представників досягли угоди про стелю боргу, яка підняла ліміт запозичень уряду обсягом 31,4 трильйона доларів, поклавши край багатомісячному політичному балансуванню.

«На думку Fitch, за останні 20 років спостерігалося неухильне погіршення стандартів управління, у тому числі з фіскальних та боргових питань, попри червневу двопартійну угоду… до січня 2025 року», – ідеться у заяві рейтингового агентства.

Fitch заявило, що неодноразові політичні розбіжності та ухвалені в останню хвилину резолюції щодо ліміту боргу підірвали довіру до управління у фіскальній сфері.

Реакція адміністрації США

Міністр фінансів США Джанет Єллен не погодилася зі зниженням рейтингу Fitch, назвавши його «довільним та заснованим на застарілих даних».

Аналогічної думки дотримувався Білий дім, заявивши, що «категорично не погоджується з цим рішенням».

“Зниження рейтингу США в момент, коли президент Байден досяг найсильнішого відновлення серед усіх великих економік світу, суперечить реальності”, – заявила прессекретар Білого дому Карін Жан-П’єр.

Що кажуть аналітики та інвестори

Аналітики кажуть, що цей крок показує глибину шкоди, завданої Сполученим Штатам неодноразовими раундами дебатів щодо стелі боргу, які поставили країну на межу дефолту у травні.

“По суті, це говорить про те, що витрати уряду США є проблемою”, – сказав Стівен Ріккіуто, головний економіст по США в Mizuho Securities USA.

Інші висловили подив щодо термінів, хоча Fitch відзначило таку можливість. “Я не розумію, чому у них (Fitch) зараз інформація гірша, ніж до вирішення кризи зі стелею боргу”, – сказала Венді Едельберг, директор проекту Hamilton у Brookings Institution.

Деякі аналітики вказували на ризик того, що чергове зниження рейтингу великим рейтинговим агентством може вплинути на інвестиційні портфелі, які містять цінні папери з найвищим рейтингом. Однак аналітик Raymond James Ед Міллс у вівторок сказав, що він не очікує, що ринки суттєво відреагують на цю новину.

Інвестори побачили обмежений вплив у довгостроковій перспективі.

“Я не думаю, що ви побачите дуже багато інвесторів, особливо тих, хто дотримується довгострокової інвестиційної стратегії, які говорять, що я повинен продавати акції, тому що Fitch перемістило нас з AAA до AA+”, – сказав Джейсон Вер, головний інвестиційний директор Albion Financial Group.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *