Естонія, Литва та Польща закликали знизити верхню межу ціни на російську нафту

КИЇВ. 15 березня. УНН. Цього місяця ЄС має переглянути ліміт ціни на російську нафту. Естонія, Литва та Польща закликає знизити верхню межу ціни, аби ще більше підірвати фінансування військової машини путіна, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Деталі

Естонія, Литва і Польща запропонували, щоб верхня межа, яка в грудні була встановлена 60 доларів за барель, стала не більше 51,45 долара за барель. Тобто на 5% нижче ринкових цін, зазначають фахівці дотичні до ситуації.

Представники 27 країн-членів блоку мають розпочати в середу дискусії щодо перегляду верхньої межі ціни на нафту, яку «Велика сімка» та ЄС встановили наприкінці минулого року. Естонія, Литва та Польща вже давно закликають до більш жорсткого підходу до санкцій проти Москви.

Аналогічні вимоги жорсткішого обмеження на переговорах минулого року залишилися без уваги, оскільки США хотіли, щоб верхня межа була встановлена на рівні, який би дозволив російській нафті продовжувати надходити на світові ринки. Для схвалення змін блок потребує одностайної підтримки національних урядів, що створює підґрунтя для запеклих переговорів.

Хоча ЄС погодився переглядати граничний рівень цін на нафту кожні два місяці, коли в січні настав термін першого перегляду, США та їхні союзники вважали за краще залишити поріг на рівні 60 доларів. Вони стверджували, що новий механізм вже працює, і це питання буде піднято в березні.

Верхня межа на ціни на нафту має подвійну мету: зберегти потік російської нафти і водночас обмежити доходи Москви від її експорту. За підрахунками трьох східноєвропейських країн, якщо в січні доходи росії від продажу нафти становили 13 мільярдів доларів, то запропоноване зниження верхньої межі ціни призвело б до їх зниження на 650 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС посилить санкції проти російських нафтових компаній

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *