Київ має надію мобілізувати близько 800 мільярдів доларів на реконструкцію держави.

Війна. / © Associated Press
Урядовці України та США провели обговорення стосовно післявоєнної відбудови. Зустріч відбулась, попри відсутність прогресу в дискусіях з Росією. Київ планує узгодити основні деталі урегулювання на трибічній зустрічі, яка відбудеться на початку березня.
Про це інформує Reuters.
Агенство підкреслює, що відновлення України після руйнувань, спричинених російськими атаками і воєнними діями на лінії зіткнення, стало значущим пунктом широких переговорів за посередництва США щодо завершення війни, що триває вже п’ятий рік.
Разом з тим Вашингтон наполягає на тому, щоб Київ забезпечив мир у найбільшому конфлікті в Європі з часів Другої світової війни. Однак, зазначається у статті, РФ і Україна зберігають розбіжності у своїх позиціях.
Тристороння зустріч України, РФ і США
Український лідер Володимир Зеленський після розмови з американським колегою Дональдом Трампом повідомив, що, ймовірно, трибічні перемовини відбудуться в Абу-Дабі на початку березня. Їхня ціль — підготувати основу для зустрічі очільників України та Росії.
«Усе має бути остаточно узгоджено. Усе, що було досягнуто для реальних гарантій безпеки і підготовки зустрічі на рівні керівників. Це саме той формат, котрий здатен вирішити дуже багато. Зрештою, головні питання вирішують керівники. Саме цей формат може вирішити багато чого. Зрештою, очільники вирішують головні питання», — наголосив Зеленський
У дискусіях у Женеві взяли участь спеціальний представник США Стів Віткофф та зять Трампа Джаред Кушнер. У свою чергу, росЗМІ повідомили, що спецпредставник «фюрера» Росії Кирило Дмитрієв також провів обговорення з американськими представниками у Швейцарії.
Російський чиновник відмовився від будь-яких коментарів. Але Рустем Умєров акцентував, що перемовники працюють над економічними та безпековими питаннями, аби «зробити наступну трибічну зустріч за участю США та Росії якомога більш продуктивною».
Видання зазначає, що Київ має намір залучити близько 800 млрд дол. державних і приватних грошей впродовж наступних 10 років для відновлення країни.
Масована атака РФ 26 лютого
За кілька годин до початку перемовин Росія атакувала Україну, запустивши 420 дронів та 39 ракет. Велика кількість людей зазнала поранень. Руйнування інфраструктури фіксуються у восьми областях.
«В останні місяці РФ сконцентрувала ракетні удари та атаки з використанням БпЛА на енергетичній сфері України, руйнуючи електростанції та підстанції, занурюючи цілі міста та регіони у тривалі відключення електроенергії», — повідомляє Reuters.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що своїми атаками «Путін робить ставку на посилення терору, нападів та агресії».
Російські війська поступово просуваються на ділянках 1200-кілометрової лінії фронту, створюючи загрозу ключовим «містам-фортецям» на сході Донецької області та наближаючись на відстань 20 км від південно-східного міста Запоріжжя.
Москва заявила, що Київ має поступитися останніми 20% промислово розвиненого Донецька, які він контролює. Україна заявляє, що не відмовиться від території, за захист якої загинули тисячі людей.
Питання землі та контроль над Запорізькою АЕС залишаються найбільш проблемними пунктами. Водночас США збільшили тиск на Росію, сповільнивши продаж міжнародних активів нафтової компанії «Лукойл», з метою стимулювання прогресу у мирних дискусіях, повідомляють ЗМІ.
Як інформувалося, 26 лютого Україна провела перемовини зі США в Женеві. Сторони працюють над завершенням безпекових параметрів, економічних рішень та узгоджених позицій. Відомо, що йде підготовка до нового раунду перемовин за участі України, США та Росії.
