Австралія заявляє, що не обіцяла допомогти США захистити Тайвань в угоді щодо підводних човнів

КИЇВ. 19 березня. УНН. Міністр оборони Австралії Річард Марлес заявив у неділю, що Австралія не обіцяла підтримувати США у будь-якому військовому конфлікті через Тайвань в обмін на угоду щодо придбання американських багатоцільових підводних човнів, передає УНН.

Деталі

На запитання, чи Австралія дала якесь зобов’язання США допомогти під час конфлікту через Тайвань в обмін на доступ до підводних човнів, Марлес відповів телеканалу ABC: «Звичайно, ні, і ніхто цього не шукав».

Він зауважив, що в цій угоді «абсолютно не було» зобов’язання щодо надання послуг Австралією.

Міністр торгівлі Австралії Дон Фаррелл заявив у неділю, що він упевнений, що запланований візит до Китаю для зустрічі зі своїм колегою Ван Веньтао відбудеться, незважаючи на AUKUS. Він висловив сподівання на візит до Китаю прем’єр-міністра Ентоні Альбанезе цього року, в коментарі Sky News.

Контекст

У понеділок Австралія, США та Велика Британія представили багаторічний проект AUKUS. Канберра має купити американські військові підводні човни класу «Вірджинія», а Велика Британія та Австралія зрештою будуть виробляти та експлуатувати підводні човни нового класу, SSN-AUKUS.

Лівоцентристський лейбористський уряд Австралії заявляє, що угода на суму 368 мільярдів австралійських доларів (246 мільярдів доларів) необхідна з огляду на нарощування військової могутності Китаю в регіоні, який він назвав найбільшим з часів Другої світової війни.

Відповідно до угоди AUKUS, яку Пекін назвав актом розповсюдження ядерної зброї, США продадуть Австралії три підводні човни, побудовані General Dynamics, на початку 2030-х років з опціоном на покупку Австралією ще двох.

Програма AUKUS має розпочатися з інвестицій у розмірі 6 мільярдів австралійських доларів (4 мільярди доларів США) протягом наступних чотирьох років для розширення бази підводних човнів та корабельних, а також для навчання кваліфікованих робітників.

Австралія також має намір надати 3 мільярди австралійських доларів на розширення суднобудівних потужностей США та Великої Британії, причому більшість цієї суми піде на прискорення виробництва американських підводних човнів класу «Вірджинія».

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *