Американські вчені вдруге досягли чистого приросту енергії в реакції ядерного синтезу

КИЇВ. 7 серпня. УНН. Американські вчені досягли чистого приросту енергії в реакції синтезу вдруге з грудня, повідомила в неділю Ліверморська національна лабораторія імені Лоуренса, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

За словами представника лабораторії, учені повторили прорив у галузі займання термоядерного синтезу під час експерименту в Національному комплексі лазерних термоядерних реакцій США (NIF) 30 липня, який дав вищий вихід енергії, ніж у грудні. Остаточні результати ще аналізуються, додав речник.

Лабораторія досягла чистого приросту енергії в експерименті з термоядерного синтезу з використанням лазерів 5 грудня 2022 року. Учені сфокусували лазер на цілі палива, щоб об’єднати два легкі атоми в щільніший, вивільняючи енергію.

Під час цього експерименту на короткий час було досягнуто так зване термоядерне запалення шляхом генерації 3,15 мегаджоулів вихідної енергії після того, як лазер доставив 2,05 мегаджоуля до цілі, повідомило Міністерство енергетики країни.

Іншими словами, він виробив більше енергії від синтезу, ніж лазерна енергія, яка використовується для його запуску, заявили у міністерстві.

Міністерство енергетики США назвало це «великим науковим проривом, який прокладе шлях до здобутків у галузі національної оборони та майбутнього чистої енергії».

Доповнення

Учені вже близько століття знають, що Сонце живить термоядерний синтез і десятиліттями займалися розробкою термоядерного синтезу на Землі. Такий прорив може якось допомогти приборкати зміну клімату, якщо компанії зможуть масштабувати технологію до комерційного рівня протягом найближчих десятиліть, вказує видання.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *