
(Фото: через REUTERS)
Сер Кір Стармер зателефонував Дональду Трампу, щоб висловити своє полегшення з приводу того, що президент США та перша леді в безпеці «після шокуючих сцен» на вечері кореспондентів Білого дому.
Вчора ввечері в готелі Washington Hilton внаслідок стрілянини, внаслідок якої президента евакуювали до безпечного місця, виникли сцени хаосу, був поранений офіцер Секретної служби.
31-річному Коулу Томасу Аллену з Торранса, Каліфорнія, висунуто два звинувачення, пов'язані з вогнепальною зброєю, після того, як він відкрив вогонь біля кімнати, де обідали Дональд Трамп та кілька інших високопоставлених членів кабінету міністрів.
За словами речника Даунінг-стріт, прем'єр-міністр висловив свої найкращі побажання після «шокуючих сцен на вчорашній вечері кореспондентів Білого дому».
Прем'єр-міністр висловив своє полегшення тим, що вони в безпеці, і побажав якнайшвидшого одужання офіцеру, який постраждав внаслідок інциденту, додав речник.
Двоє лідерів також обговорили ситуацію на Близькому Сході та «нагальну необхідність відновлення судноплавства в Ормузькій протоці, враховуючи серйозні наслідки для світової економіки».
Щоб переглянути це відео, будь ласка, увімкніть JavaScript та розгляньте можливість оновлення веббраузера до веббраузера, який підтримує відео HTML5.
Далі
Націлювання на посадовців Трампа
Обвинувачений у стрілянині, який намагався увірватися до бальної зали на вечері Асоціації кореспондентів Білого дому зі зброєю та ножами, подорожував країною перед заходом і, як вважається, мав на меті членів адміністрації Трампа, заявив виконувач обов'язків генерального прокурора Тодд Бланш.
Бланш також повідомив, що, на думку офіційних осіб, підозрюваний подорожував поїздом з Каліфорнії до Чикаго, а потім до Вашингтона, де останніми днями він зареєструвався як гість готелю, де проходив один із найблискучіших заходів Вашингтона.
Правоохоронці, які оглянули електронні пристрої та записи стрілка, попередньо вважають, що він мав намір націлитися на членів адміністрації, які були присутні на вечері.
13 липня 2024 року: Замах на вбивство в Батлері, штат Пенсильванія
13 липня 2024 року стрілець Томас Крукс зробив вісім пострілів з гвинтівки типу AR-15 у Трампа, виступаючи на мітингу поблизу Батлера, штат Пенсільванія.
Трампа поранили вогнепальною кулею у верхнє праве вухо, після чого він упав на землю під прикриттям Секретної служби.
Крукс також убив одного з глядачів, Корі Комператоре, та тяжко поранив двох інших, перш ніж був застрелений співробітником Секретної служби.
15 вересня 2025 року: Замах на вбивство у Вест-Палм-Біч, Флорида
15 вересня 2024 року Раяна Раута помітили з гвинтівки в гольф-клубі Trump International у Вест-Палм-Біч, штат Флорида, коли Трамп грав у гольф у клубі.
Раута було заарештовано після втечі з місця події та засуджено до довічного ув'язнення на початку цього року.
22 лютого 2026 року: Зловмисник Мар-а-Лаго
У лютому в маєтку Дональда Трампа в Мар-а-Лаго було застрелено озброєного зловмисника.
Остіна Такера Мартіна назвали стрілком, якого вбила Секретна служба у президентській резиденції у Флориді.
25 квітня 2026 року: вечеря кореспондентів Білого дому
У готелі Washington Hilton, де в суботу, 25 квітня, відбувалася офіційна вечеря кореспондентів Білого дому, пролунали постріли, під час яких Трампа та Меланію поспішно вивели зі сцени.
Підозрюваного, Коела Томаса Аллена, було заарештовано на місці події.
Він спробував увірватися у величезну бальну залу готелю Washington Hilton, але його збили з ніг у хаотичній сцені, в результаті якої пролунали постріли, президента Дональда Трампа поспішно вивели зі сцени, а гості ховалися під столами, щоб укритися.
На відео, опублікованому Трампом, видно, як підозрюваний пробігає повз барикади безпеки, а агенти Секретної служби біжать до нього.
Один офіцер був поранений у куленепробивному жилеті, але одужував, повідомили чиновники. Стрілець був затриманий і не отримав поранень, але його стан обстежують у лікарні, повідомила поліція.
Вважається, що підозрюваний придбав вогнепальну зброю, яку носив із собою, протягом останніх кількох років, сказав Бланш. Він не співпрацює і, як очікується, у понеділок йому буде висунуто низку звинувачень.
Вважається, що Аллен є вчителем з Каліфорнії, але мотив його стрілянини залишається незрозумілим.
У публікаціях у соціальних мережах було виявлено, що Коул був названий «Вчителем місяця» у грудні 2024 року компанією C2 Education, загальнонаціональною приватною службою підготовки до тестів та репетиторства для студентів, які збираються вступати до коледжу.
У LinkedIn він описується як «інженер-механік та вчений з інформатики за освітою, незалежний розробник ігор за досвідом, вчитель за народженням».

Після навчання в Каліфорнійському технологічному інституті та Каліфорнійському державному університеті він отримав ступінь бакалавра та магістра.
Тренди зараз
-

Слова Джей Ді Венса, сповненого паніки, під час стрілянини у Вашингтоні, розкриті за допомогою читача по губах
США 19 годин тому
- Трамп пояснює, чому Секретній службі знадобилося 20 секунд, щоб вивести його з кімнати
- Пол Веллер та Саггс виступили на панахиді за молодим студентом-кінематографістом, якого зарізали на Прімроуз-Гілл
- Момент, коли поліція збила підозрюваного в наркоторгівлі з мотоцикла після погоні в Лондоні
Поліція заявила, що Аллен був озброєний дробовиком, пістолетом та кількома ножами, але Трамп поділився мотивом, назвавши себе «самітним вовком».
«Здається, вони вважають його самотнім вовком, і я теж так відчуваю», – сказав Трамп.
За словами поліції, Аллен не мав судимостей і не вмикав жодних сигналів тривоги для правоохоронних органів Вашингтона.
ДЕТАЛЬНІШЕ: Фокусник розкриває, що було написано на його листівці, яка шокувала Меланію Трамп, коли пролунали постріли
БІЛЬШЕ: Дивна реакція Дани Вайта на стрілянину під час вечері Асоціації кореспондентів Білого дому – «Це було неймовірно круто»
БІЛЬШЕ: Як ті, хто пережив Епштейна, планують зірвати державний візит Кінга до США
Розсилка головоломок
Отримуйте свої улюблені головоломки, коли вони будуть готові до гри на веб-сайті, надсилаючись безпосередньо вам щодня, та відстежуйте свою щоденну серію!
Електронна пошта Я погоджуюся отримувати розсилки від Metro Зареєструватися
Цей сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови надання послуг Google. Ваша інформація буде використана відповідно до нашої Політики конфіденційності.
Sourse: metro.co.uk
