Сполучені Штати Америки чинять тиск на Україну щодо поступок Росії: скільки громадян України в цьому переконані — результати опитування

Європейський Союз, згідно з думкою громадян України, як і раніше, є стабільним союзником у конфлікті з Росією.

Зеленський, Трамп та Путін

Володимир Зеленський, Дональд Трамп та Володимир Путін / © ТСН.ua

Понад половина населення України, а саме 56%, вважає, що Сполучені Штати втомлюються від війни та чинять тиск на Україну з метою досягнення поступок агресору, Російській Федерації.

Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Відповідно до прямих результатів дослідження, третина українців, або 30%, стверджує, що Америка є надійним партнером для Києва.

У КМІС відзначили, що протягом останніх шести місяців, від грудня 2025 до червня 2026 року, погляди українців не зазнали суттєвих змін.

На запитання, чи «Сполучені Штати продовжують надавати вагому допомогу Україні в міру своїх можливостей і прагнуть до завершення війни на умовах, прийнятних для України» проти «Сполучені Штати втомлюються від України, їхня підтримка слабшає, і вони хочуть чинити тиск, аби Україна погодилася на поступки Росії», співвідношення відповідей наступне:

  • грудень: 28% опитаних вважають, що США допомагають Україні, тоді як 59% — що Америка зменшує свою підтримку

  • травень: 56% респондентів стверджують, що американці тиснуть на Україну для поступок Росії через втому, а 30% — що США, навпаки, продовжують залишатися вірними союзниками

Водночас соціологи підкреслюють: згідно з іншими результатами КМІС, серед українців спостерігається диференційоване ставлення до Сполучених Штатів. Хоча більшість висловлює критичні погляди щодо керівництва країни, ставлення до пересічних американців залишається позитивним. Так вважають 83% опитаних.

 / © КМІС

© КМІС

Хто вважається надійним партнером, на думку українців

Як свідчить свіже опитування, Європа, на думку українців, залишається надійним союзником у протистоянні з Росією. Ця тенденція посилилася порівняно з січнем поточного року, зокрема:

  • кількість тих, хто вважає Європу надійним союзником, зросла з 58% до 64%,

  • відсоток тих, хто вважає, що Європа втомлюється, зменшився з 35% до 25%.

«Більшість українців — 64% — продовжують вважати, що Європа активно допомагає Україні та прагне до завершення війни на справедливих умовах. 25% вважають, що Європа втомилася і чинить тиск задля досягнення несправедливого миру», — зазначається в результатах опитування.

Нагадаємо, що більшість громадян України — 61% — висловлює довіру президенту Володимиру Зеленському. Однак його випередили колишній головнокомандувач Збройних Сил України, нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний та керівник Офісу Президента Кирило Буданов.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *