Україна очікує, що учасники Саміту миру складуть план дій щодо 3 пунктів, – Зеленський

Володимир Зеленський висловився щодо Глобального саміту миру / Фото Офіс Президента

Менше місяця залишилося до проведення Глобального саміту миру. Україна очікує, що його учасники разом складуть план дій щодо 3 пунктів.

Про це Президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю французькому інформагентству AFP.

Яку мету може досягнути цей саміт

Зеленський зазначив, що надзвичайно важливим є об’єднання всіх на саміті миру. “Це впевненість своїх країн, своїх суспільств, хто на чиєму боці. Для нас впевненість – ті, хто до нас не приїхав, це не якась відповідь, це публічна відповідь. Якщо представника твоєї держави немає, це означає, коли ти кажеш, що “ми всі хочемо, щоб був мир”, ні, ти хочеш, щоб Росія перемогла. Тобі кажуть, давай зберемось і почнемо вирішувати питання і малювати шлях до миру – закінчення війни”, – підкреслив Зеленський.

Є конкретні речі, з якими Україна може вийти із Саміту миру. Перше – йдеться про вільне судноплавство. Цей пункт передбачає захист портової інфраструктури, харчову безпеку для всього світу та розвиток економіки для нашої країни. Крім цього, під час Саміту обговорюватимуть ядерну й енергетичну безпеку, щоб зупинити удари по критичній інфраструктурі. І третій пункт – обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.

Якщо ми вийдемо із Саміту з цими 3 кроками, з погодженням у більшості країн цих позицій, це говоритиме, що далі Росія їх не блокуватиме, а ми розроблятимемо з тими чи іншими країнами на технічному рівні вже покроковий, дуже докладний план кожного із цих пунктів,
– розповів Володимир Зеленський.

Наша держава готова до діалогу з усіма державами, які підтримують її територіальну цілісність. Тому український президент і його команда активно працюють над залученням до участі в Саміті представників Глобального Півдня. Адже для Китаю дуже важлива ядерна безпека, для Африки й Азії – продовольча, для арабського світу – обмін полоненими.

Навіть якщо вони бачать світ по-іншому, важливо працювати над тим, щоб їх залучити, тому що вони мають вплив. Будь-який: оборонний – на рівні торгівлі зброєю, десь – економічний. Вони мають вплив на Росію. І що більше таких країн з нашого боку – з боку закінчення війни, – то більше доведеться Росії зважати також,
– наголосив гарант.

Саміт миру: останні новини

  • Відомо, що зі 160 країн та організацій, запрошених на Глобальний саміт миру до Швейцарії, свою участь наразі підтвердили пів сотні. Однак в Пекіні ще не визначилися з рішенням.
  • Серед тих, хто вже підтвердив участь, – голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні та прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
  • Нагадаємо, глобальний саміт миру відбудеться 15 – 16 червня у швейцарському Бюргенштоку.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *