“Пінопластовий” дрон, який бив по Києву: що відомо про нову розробку росіян – БпЛА “Гербера” Ірина ЧеботніковаОсновні тези
- Росіяни презентували новий тип дронів, “Герберу”, який використали для атак на Київ.
- Дрон “Гербера” має ширший спектр завдань, ніж “Шахед”. Мова про три функції – ураження цілей, слугування РЕБом і хибною ціллю для ППО.
- Ударна версія дрона зацікавила аналітиків, які вказують на ручне наведення на ціль оператором із посередньою камерою.
- Дальність польоту дрона з бойовою частиною обмежена, а без неї може становити 300 кілометрів, використовуючи українську мобільну мережу для передачі інформації.
Російський безпілотник “Гербера” – нова розробка ворога / Колаж 24 КаналуБільше цікавих аудіоновинСлухати00:0001:411x1x Аудіо синтезовано з використанням AI. Більше Аудіоновин
Росіяни виклали відео, в якому презентували новий тип дронів. Розробку позиціонують як молодшу сестру “Герані”, тобто “Шахеда”. Та новий дрон має ширший спектр завдань – і дешевий фюзеляж з пінопласту.
Ці дрони вже двічі атакували Київ – 20 і 24 липня. Представник ГУР Андрій Черняк розказав Reuters, що ворог має два типи безпілотників. Перший несе камеру, яка може робити фото й одразу пересилати їх окупантам, і українську SIM-карту для мобільного. Другий використовують як приманку для ППО.
Що відомо про дрон “Гербера”
Як твердять росіяни, безпілотники можуть утворювати рій і здатні виконувати більше завдань, аніж “Шахед”. Наприклад, не тільки уражати цілі, але й слугувати РЕБом і хибною ціллю для ППО. На хвості “Гербери” помітно літеру “Ы”, як і в “Герані”.
Про ОКБ імені радянського льотчика Гастелло (який, можливо, і не таранив колону нацистів підбитим літаком, як про це твердила пропаганда) відомо небагато. А от ролик пов’язали з особливою економічною зоною “Алабуга” у Татарстані – можливо, саме там збирають “Гербери”.
Новий російський дрон “Гербера”: дивіться відео пропагандистів
Оригінальне відео розповсюджено російським підрозділом “Сталинские соколы”, який тісно пов’язаний із “Алабугою”, де виробляють “Шахеди”. І саме зображення цього іранського дрона, разом із радянським прапором, зображено на шевроні підрозділу. А з огляду на те, як і з чого зібрано вже російську “Герберу”, вочевидь, саме іранський дрон для працівників “Алабуги” залишається недосяжною верхівкою технологій,
– ідеться в статті Defense Express.
Аналітики зауважили, що ударна версія заслуговує на особливу увагу. Там для наведення на ціль використовується телевізійний канал з доволі посередньою камерою.
“Таким чином, наведення на термінальній ділянці здійснюється оператором вручну, як FPV-дроном. Тобто точність залежить від майстерності оператора. І на відео якраз зафіксовано, як оператор схибив. І те, що відео з цим дублем було опубліковано, вже прямо говорить, що кількість “Гербер” у ворога наразі обмежена. Але тут окремо цікавий факт наявності на дроні камери, в той час, коли Shahed атакує закладену у пам’ять точку координат”, – сказано в матеріалі Defense Express.
Імовірно, дальність польоту дрона із бойовою частиною невелика та перебуває в межах дальності прямого радіозв’язку. Без бойової частини вона може становити 300 кілометрів.
“Тобто задачі розвідки, зокрема, фіксації роботи радіолокаційних систем із передачею інформації у режимі онлайн, знову ж, через українську мобільну мережу, для цього БпЛА можливі. Як і використання у ролі хибної цілі, яка має відносно малу вартість”, – підсумовують експерти.
Источник: www.24tv.ua