У Нафтогазі розповіли про сценарії розвитку ситуації з транзитом

Нафтогаз розглядає три різні варіанти розвитку подій з транзитом: позитивний, негативний і проміжний.

 

У ситуації з транзитом газу після 31 грудня 2019 року є кілька варіантів розвитку подій: позитивний, негативний і проміжний. Про це повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв’ю liga.net.

 

“Ми, звичайно ж, хочемо, щоб реалізувався позитивний варіант, при якому Газпром і новий оператор ГТС, відокремлений від Нафтогазу, зможуть підписати новий контракт про транзит газу і продовжити транспортування через Україну на нових, європейських умовах”, – підкреслив Коболєв.

 

 

За його словами, є і негативний варіант – коли, незважаючи на комерційну доцільність і логіку ринку, Газпром такий контракт не підпише.

 

“На користь цього варіанту також говорять створені в Європі Газпромом та іншими російськими компаніями величезні запаси газу. Ці запаси в умовах кризи зростуть в ціні, на чому ці компанії зможуть пристойно заробити”, – пояснив він.

 

“Проміжний сценарій: через деякий час стане очевидно, що святе місце порожнім не буває, що частку Газпрому на європейському ринку займають інші, і йому доведеться повернутися до нового оператора ГТС і домовлятися про транзит”, – додав Коболєв.

 

На думку Нафтогазу, останній варіант є найбільш імовірним.

 

Він також повідомив, що якщо РФ добудує газопровід Північний потік-2, то транзит через Україну повністю припинитися, а потужності нового газопроводу, всупереч директивам ЄС, будуть використовуватися повністю.

 

Як повідомлялося, Володимир Путін напередодні нормандської зустрічі знову заявив, що РФ готова зберегти транзит газу через Україну.

 

Очікувалося, що новий раунд газових переговорів може відбутися сьогодні, але так і не відбулися. Коли така зустріч відбудеться – поки що невідомо.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *