У Мережі з’явилися фото руйнації Потьомкінського палацу в Дніпрі

З Потьомкінського палацу, нині – Палац студентів Дніпропетровського національного університету, за офіційною версією, починалося місто.

 

У соціальній мережі Фейсбук з’явився фоторепортаж, на якому відображено гнітючий стан Потьомкінського палацу.

 

“Є у нас мер, який дуже любить наше місто. А є палац, з якого, за офіційною версією, почалося місто, яке він дуже любить. І ось на фото цей палац (Потьомкінський, якщо хто не зрозумів), і йому гаплик. Коли дивишся на нього, то стає дуже сумно і навіть образливо… Виявляється, що прямо зараз йде процедура оформлення документів для реконструкції. Але грошей немає”, – написав автор повідомлення Станіслав Ліфлянчик.

 

 

Палац імперського намісника краю князя Потьомкіна є однією з найстаріших будівель у Дніпрі (завершення будівництва датується 1789-1790 роками).

 

Проектував палац зодчий І.Є.Старов, який займався й проектуванням усього міста Катеринослав (нині – Дніпро). Палацу відводилася важлива композиційна роль у формуванні міського центру на великому пагорбі, а трипроменева система вулиць сходилася на головній площі перед палацом. Незважаючи на пишність палацу, його господар так жодного разу і не побував у ньому. Після смерті князя Потьомкіна в 1791 році палац зітлівав у запустінні. Наприкінці 1830-х років Микола I подарував будинок місцевому дворянству.

 

Палац був відреставрований зі зміною його первісного плану за проектом архітектора В.П.Путасова. У перебудованому будинку проходили дворянські збори, вибори, розміщувалися канцелярії губернського і повітового ватажків дворянства. З 1849 року там розміщувався музей старожитностей.

 

Під час II Світової війни будівля згоріла – від колишнього палацу залишилися тільки стіни і колони. У 1952 році палац був відреставрований і перебудований.

 

Нагадаємо, раніше у Львові розгорівся скандал через зйомки реклами білизни в Палаці Потоцьких.

 

На Криті в мінойському палаці знайшли скарбницю

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *