Новини Світу: Річниця акцій “жовтих жилетів” у Парижі: поліція гасила мітингарів газом та арештовувала

Кількість постраждалих невідома.

У Парижі (Франція) поліція застосували сльозогінний газ для розгону демонстрантів та заарештувала щонайменше 33 учасників акції протесту “жовтих жилетів”. Про це повідомляє видання The Guardian.

Протестувальники намагалися заблокувати рух по кільцевій дорозі в столиці Франції, проте поліція цьому перешкодила.

Акція в Парижі 16 листопада проходить рівно за рік після того, як у Франції почалися виступи “жовтих жилетів”.

Нагадаємо, протести “жовтих жилетів” проти підвищення цін на пальне розпочались у Франції в листопаді 2018 року. Під час протестів загинули дев'ятеро людей, ще понад 1407 осіб отримали тілесні ушкодження. Попри масові протести уряд Франції довго дотримувався свого плану щодо подальшого підвищення акцизів на пальне. 

Згодом стало відомо, що у Франції призупинять рішення про підвищення податку на пальне. Пізніше Еммануель Макрон анонсував підвищення зарплати та скорочення податків. Також Макрон визнав, що вимоги протестувальників доречні.

2 січня французька поліція затримала одного з представників руху “жовтих жилетів” Еріка Друє за проведення у Парижі неузгодженої акції протесту. 27 січня у Парижі відновились протести “жовтих жилетів”. А 3 лютого стало відомо, що Макрон розмірковує над проведенням референдуму, щоб вийти зі спричиненої протестами “жовтих жилетів” кризи.

2 березня “жовті жилети” із сутичками повернулися на вулиці Парижа і досі періодично тривають.

21 вересня у Парижі знову мітингували “жовті жилети”. Поліція затримала 39 мітингувальників, десятьох оштрафували.

Як відомо, “жовті жилети” – це спонтанний протестний рух у Франції, без вираженого лідера, що з'явився в кінці 2018 року. Назва руху пішла від світловідбивних жовтих жилетів, які використовують учасники демонстрацій для самоідентифікації. З часом протести “жовтих жилетів” перекинулися на інші європейські країни.

Відео

Сльозогінний газ та перші арешти: у Парижі знову мітингують "жовті жилети"

Акцію протесту планували заздалегідь, до неї підготувались і правоохоронці. Охороняти спокій парижан їх вийшло понад 7 тисяч. Зокрема, кілька сотень полісменів охороняли Єлисейські поля, де заборонені будь-які маніфестації на вихідних.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *