В Україні оцінили вигоду від контракту щодо газу

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко назвав новий контракт на транзит газу з Росією найвигіднішим за всю історію незалежності України.

 

“Параметри угоди вигідні для України, тому що вперше за історію незалежності України у нас є контракт з гарантіями чітко визначених резервних потужностей, за які вони повинні платити незалежно від того, використовують вони їх чи ні”, – пояснив Вітренко на прес-конференції у четвер, 9 січня.

 

Він додав, що Газпром платитиме за резервовані потужності, а не за кількість газу, що фактично надходить під час транзиту в Європу.

 

Він також заявив, що Нафтогаз не веде переговори з Газпромом про відновлення прямих поставок газу.

 

У свою чергу, керівник Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон заявив, що контракт вигідний як для економіки в цілому, так і для споживачів.

 

За його словами, тарифи на вхід для промислових компаній знизяться приблизно в чотири рази в порівнянні з умовами за нульового транзиту газу. “Для видобувних підприємств тариф на вхід планувався в районі 400 грн. Зараз він буде близько 100 грн. За п’ять років компанії заощадять 27 млрд грн. Близько 1 млрд доларів видобуток зможе інвестувати в свій розвиток”, – сказав Макогон.

 

Крім того, вдвічі знизився і тариф для споживачів у порівнянні з можливим за нульового транзиту. “Планувався на рівні 289 грн, буде – 124 грн. Це навіть менше, ніж він був у минулому році – 157 грн. Фактично тариф для споживачів знижено на 20%. А це і промисловість, і населення. За нашими розрахунками, промисловість заощадить близько 33 млрд грн, населення – 15 млрд грн”, – уточнив Макогон.

 

Він також заявив, що буде значне зниження вартості імпорту газу з Європи. “Тариф знизився з планованих $ 16 до $ 4,45. Що також нижче торішнього тарифу – $ 6,28”, – додав Макогон.

 

За його словами, сумарний дохід, який Оператор ГТС розраховує отримати за п’ять років, становить близько 115 млрд грн. З них понад 60% буде оплачено за рахунок транзиту.

 

“Вплив на ВВП буде близько 2% на рік у порівнянні з нульовим транзитом, і близько $ 12 млрд – вплив на сальдо поточного рахунку. Тобто $ 7,2 млрд – це дохід від транзиту, $ 2,9 млрд – гроші, сплачені Газпромом з арбітражу, і $ 3,2 млрд – зниження потенційних витрат на подорожчання імпортного газу”, – резюмував Макогон.

 

Нагадаємо, 30 грудня Україна та Росія підписали контракт на транзит газу в ЄС терміном на п’ять років і врегулювали судові спори.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *