Тест-драйв кроссовера Opel Crossland X

Дизайн кросовера по-німецьки акуратний, а місцями навіть занадто. Не будь хромованих смужок на решітці радіатора, погляду взагалі не було б за що зачепитися.

 

Новий німецький кросовер побудований на французькій платформі PF1, як і Citroen C3 Aircross, з яким наш герой по-братськи розділив двигун і трансмісію. Та й колісна база у них абсолютно однакова.

 

Інакше й бути не могло, адже новий власник марки Opel, концерн PSA, пообіцяв перевести всі німецькі машини на свої платформи до 2024 року. Протягом найближчих трьох років Opel почне поставляти свої автомобілі на більш ніж два десятки нових експортних ринків. А заодно «перезапустить» марку в тих країнах, де вона почувалася не найкращим чином – це і про нас, зрозуміло.

 

 

Дизайн

 

Дизайн кросовера по-німецьки акуратний, а місцями навіть занадто: погляньте, наприклад, на його ніс. Не будь хромованих смужок на решітці радіатора, погляду взагалі не було б за що зачепитися. Одні вважають це недоліком, інші – перевагою: машинка напевно приглянеться тим, кому зовнішність С3 Aircross здається занадто вигадливою. Втім, Crossland X не позбавлений витонченості – «плаваюча» задня стійка кузова вдало розбавляє німецький дизайнерський орднунг, як і смілива виштамповка на боковині кузова.

За Рулем

Пластикові накладки на колісні арки і двері натякають на можливість з’їхати з асфальту. Про кліренс офіційні TTX мовчать, але цілком логічно очікувати плюс-мінус ті ж 175 мм під кілем, що й у французького побратима.

 

 

Інтер’єр

 

Салон цілком симпатичний, незважаючи на велику кількість твердого пластика. Але є кілька фішок, що рідко зустрічаються в однокласників. Наприклад, система кругового огляду, бездротова зарядка для смартфона і датчики сліпих зон у дзеркалах. Все це могло бути у нас. Але… не буде: поки конкретно цей тестовий автомобіль доїхав до нашої країни, вітер змінився. Французькі начальники німецького бренду передумали і вирішили запропонувати нам Crossland X без перламутрових гудзиків.

За Рулем

Посадка на обох рядах сидінь по-командирськи висока, проте місця над головою вистачить навіть рослим пасажирам – позначається все-таки коріння Меріви. З мінусів відзначимо кут відкриття задніх дверей – прямо скажемо, невеликий. І відсутність USB-порту ззаду: є тільки розетка на 12 вольт.

За Рулем

 

В русі

 

 

Під капотом кросовера розташувався безальтернативний французький бензиновий двигун PureTech об’ємом 1,2 л, причому в не форсованій версії – тут 110 коней, а буває ще 130. Три циліндри, турбонаддув, безпосереднє уприскування. А ще цей мотор швидко прогрівається, і це добре, особливо взимку.

 

І все ж, іноді трициліндровий дає про себе знати. Найчастіше – в діапазоні від півтора до двох тисяч обертів. Якщо повільно і плавно набирати швидкість, як це, до речі, і робиш у міських тягучках, то поки стрілка тахометра проповзе ці 500 обертів, мотор чимось нагадує дизель. Але вже після 2 тисяч все стає рівно-гладко. Паспорт обіцяє розгін до сотні за 10,9 с. І це на три секунди швидше, ніж той же Kia Stonic з мотором 1,4 л і автоматом.

За Рулем

 

Кросовер охоче занирює в поворот, але крени дають про себе знати. У чому ж тоді фішка цього кросовера? У підвісці. Так, французький побратим м’який тільки до певної межі. Якщо ямка глибша – і стає жорстко. Енергоємність підвіски Crossland X, мабуть, вища. На ньому можна їздити навіть по поганих дорогах. Тільки музику в салоні краще робити голосніше, бо роботу підвіски дуже навіть чутно.

 

Що ж, помітні ідеологічно правильні спроби зробити з Opel те, чим він і повинен бути, тобто, народну марку. Нехай навіть – у даному випадку – за французькими лекалами. Все одно, це великий плюс. Мінус у тому, що здешевили цей кросовер за рахунок відмови від багатьох цікавих опцій.

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *