Соцопитування в “ЛДНР”: реакція влади і мережі

Одні сумніваються в результатах проведеного дослідження, інших же цифри не дивують – з різних причин.

 

На минулих вихідних були опубліковані результати соціологічного дослідження на непідконтрольних Києву територіях Донбасу, що викликало резонанс. Опитування було проведено виданням Дзеркало тижня та Українським інститутом майбутнього.

 

Зокрема, воно показало, що більшість жителів “ЛДНР” хочуть бути в складі Росії, покладають відповідальність за бойові дії на Київ і вважають, що відновлення інфраструктури має відбуватися за рахунок України, але під контролем Москви.

 

Українська влада засумнівалася як у доцільності проведення такого дослідження, так і в правдивості опублікованих результатів. Корреспондент.net зібрав реакцію.

 

 

Найцікавіше з опитування

 

Як повідомляється, дослідження проводилося з 7 по 31 жовтня 2019 року в форматі інтерв’ю face-to-face в домогосподарствах респондентів за структурованою анкетою. В опитуванні взяли участь 800 осіб з “ЛНР” і 806 з “ДНР”. Похибка результатів не перевищує 3,2 відсотка.

 

Так, 57,8 відсотків жителів тимчасово непідконтрольних Києву територій Донецької і Луганської областей назвали себе громадянами України.

 

При цьому у 41,6 відсотка є паспорти “ЛДНР” або Росії. 42,9 відсотка опитаних ніколи не думали про отримання російського паспорта.

 

50,9 відсотка жителів непідконтрольних територій вважають, що вони повинні стати частиною Росії, ще 13,4 відсотка – “частиною Росії, але з особливим статусом”.

 

 

Разом з тим 5,1 відсотка опитаних жителів ОРДЛО хочуть “бути частиною України, як раніше”, 13,4 відсотка бачать зараз підконтрольні “ЛДНР” території “частиною України, але з особливим статусом”. Незалежності хочуть 16,2 відсотка опитаних.

 

На питання, якби довелося вибирати між миром в регіоні і перемогою, 8,7 відсотка заявили “перемога”, 90,9 відсотка – “мир”. При цьому ті, хто вибрав “перемога”, відповідали на питання “перемога над ким?”, 23,6 відсотка з них відповіли “над українськими фашистами/укропами”, над Україною – 14,3 відсотка, над нацистами та нацизмом – 9, 3 відсотки.

 

 

На думку жителів “ЛДНР”, за конфлікт на Донбасі в більшій мірі відповідальна українська влада після Майдану і місцеві активісти, а також США.

 

76 відсотків репондентов “повністю згодні” і “скоріше згодні” з тим, що на сході України йде внутрішній конфлікт (35,6 і 40,5 відсотка відповідно). “Скоріше не згодні” з цим 14,1 відсотка респондентів, абсолютно не згодні 9,3 відсотка.

 

З тим, що за конфліктом стоїть Росія в різному ступені згодні десять відсотків.

 

 

“3,1 відсотка” повністю згодні “з тим, що війну на Донбасі почали Росія і місцеві проросійські угруповання. 6,4 відсотка з цим “швидше згодні”, – пише видання.

 

Відповідальність за війну на Донбасі жителі ОРДЛО покладають на українську владу як до Майдану, так і після, на активістів Майдану, США і Євросоюз.

 

 

 

63,6 відсотка опитаних вважають, що відновлення Донбасу має проходити за рахунок України. За рахунок Росії – 16 відсотків.

 

29,3 відсотка вважають справедливим закликати до оплати відновлення Донбасу українських олігархів, 18,5 відсотка не хочуть залежності в цьому питанні ні від кого і розраховують на власні сили.

 

При цьому, контролювати відновлення Донбасу повинна влада так званих “самопроголошених республік” – 67 відсотків і Росія – 50,2 відсотка опитаних. Києву довірили б контролювати відновлення 24,9 відсотка.

 

Також жителі ОРДЛО більшою мірою переконані, що дії Росії в Криму – “законний захист російськомовних громадян”. Повністю з цим твердженням згодні 46,1 відсотка респондентів. Не погоджуються з цим різною мірою 15,2 відсотка.

 

 

Найбільше жителі ОРДЛО довіряють російському лідерові Володимиру Путіну (11,2 відсотка). Від нього трохи відстає російський журналіст Володимир Соловйов, який веде пропагандистську діяльність.

 

Президенту України Володимиру Зеленському довіряють 1,3 відсотка опитаних жителів неподконтролбних територій.

 

 

 

 

Як влада і соцмережі відреагували на опитування

 

 

Новообраний глава партії Слуга народу Олександр Корнієнко зазначає, що поки не зрозуміла обгрунтованість інформації, отриманої в результаті цього, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

“Будь-яка інформація впливає, але ми поки не розуміємо її обгрунтованість, скажімо так, тому агентство, яке це проводило, не є топовим соціологічним агентством”, – сказав він.

 

Корнієнко допустив, що “якісь певні тенденції” це опитування може показати.

 

“Звичайно, ці тенденції теж треба мати на увазі, займаючись напрацюванням рішень щодо вирішення даного питання (повернення та реінтеграції Донбасу, – ред.)”, – зазначив політик, зазначивши, що поки не розуміє, як в ОРДЛО вести партійну роботу.

 

Радник секретаря РНБО з питань реінтеграції і відновлення Донбасу Сергій Сивохо засумнівався в правдивості даних соцопитування. Він вважає, що опитування проводилося дистанційно, або за згодою “влади ЛДНР” і був відредагований.

 

“Всі, хто в темі, знають, що опитати face-to-face 1600 респондентів за структурованою анкетою в домогосподарствах і не поспілкуватися потім з “МГБ” невизнаних республік неможливо Відповідно, або це опитування проводилося дистанційно, що применшує його значимість, або він був узгоджений з представниками влади т. зв. “ЛДНР”, а значить, відредагований у потрібному ключі”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

 

 

Одні блогери в соцмережах вважають, що не варто довіряти результатам цього опитування, оскільки жителі “ЛДНР” могли б побоятися невідомим людям відкрито висловити проукраїнську чи антиросійську позицію.

 

Інших же дослідження не здивувало: або через діючу на непідконтрольній території пропоганду, або з “давно існуючої прірви” між різними регіонами України.

 

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *