Посол: В угорців Закарпаття немає передумов для сепаратизму

Закарпаття — завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було, повідомив Іштван Ійдярто.

Посол Угорщини Іштван Ійдярто запевнив, що у Будапешта не може бути територіальних претензій до України, як і немає підстав для сепаратизму угорців Закарпаття. Про це він заявив в інтерв’ю Главкому.

«Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 мільйона українців, угорців — 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Або в Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські? Закарпаття завжди було цікавою територією , але ніколи там не було конфліктів між українцями та іншими націями», — зазначив посол.

За його словами, Угорщина «прекрасно розуміє, що з Росією в України дуже складно, а «досягнення миру — це довгостроковий процес». «І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави — це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні», — додав він.

Ійдярто також говорить, що українцям слід розуміти, що «Угорщина — країна, яка втратила території і населення».

«Не думаю, що треба пояснювати, як це вплинуло на душевний стан суспільства», — пояснює посол.

Нагадаємо, заступник голови Закарпатської облради Йосип Барто заявив про необхідність створення в регіоні Угорського району з центром у Берегові.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *