Низка колишніх топ-менеджерів банку домагаються скасування примусової конвертації їхніх депозитів у нові акції банку.
Низка колишніх топ-менеджерів ПриватБанку подали позови про визнання недійсними договорів про придбання акцій банку, які були укладені під час його націоналізації, пише Finbalance в четвер, 9 січня.
Зокрема 2 січня Господарський суд Києва відкрив провадження за позовами Олександра Дубілета, Тимура Новікова, Олега Гороховського та інших.
Зазначається, що з аналогічними позовами до Господарського суду наприкінці грудня звернулися й інші колишні топ-менеджери ПриватБанку, які також володіли міноритарними пакетами акцій фінустанови, – екс-перший заступник голови правління Володимир Яценко (0,3229%), екс-заступник голови правління Тетяна Гур’єва (0,2422%), екс-заступник голови правління Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші.
Як випливає із судових матеріалів, колишні керівники ПриватБанку в судовому порядку оскаржують, зокрема, операцію bail-in – примусову конвертацію їхніх депозитів у нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час націоналізації, а потім з усіма “старими” акціями банку були викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн.
Зазначається, що у 2017-2018 роках зазначені екс-менеджери вже зверталися з позовами до держави в Печерський райсуд Києва, однак, тоді суд відмовився розглядати їхні заяви.
Згідно із судовими матеріалами, у грудні 2019 року з позовами до ПриватБанку і Мінфіну в Госпсуд Києва звернулася також низка компаній, кошти яких теж потрапили під bail-in.
Нагадаємо, 19 грудня Апеляційний суд відклав справу про націоналізацію ПриватБанку до рішення Верховного Суду по справі Суркісів.
Раніше в НБУ зазначили, що результати судових процесів по ПриватБанку – один з найбільш масштабних викликів для макрофінансової стабільності України.
Націоналізація ПриватБанку
СюжетСуди навколо Приватбанку: що треба знати про війну Коломойського і держави
СюжетНаціоналізація Приватбанку: всі подробиці
Источник: www.ua.korrespondent.net