Новий Виборчий кодекс скоротять удвічі

З’явився текст пропозицій глави держави до Виборчого кодексу, у якому більш ніж удвічі менше статей.

 

На сайті Верховної Ради опубліковано фінальний текст Виборчого кодексу з поправками президента Володимира Зеленського. Про це в четвер, 28 листопада, повідомив радник секретаря РНБО Сергій Сивохо у Facebook.

 

 

За його словами, у Виборчий кодекс планують внести норму про право переселенців голосувати на виборах президента, народних депутатів, про місцеві вибори і референдуми в порядку, встановленому законом.

 

Варто відзначити, що після правок президента кодекс скоротився більш ніж удвічі. Якщо в прийнятій в липні редакції було 553 статей, то в новій версії — лише 229. Він складається з чотирьох книг: загальна частина, вибори президента, вибори народних депутатів і місцеві вибори.

 

Було прийнято рішення виключити з кодексу положення законів про Центральну виборчу комісію і Державний реєстр виборців — вони залишаться як окремі законодавчі акти.

 

Ключове положення про відмову від мажоритарки і збереженні 5%-го прохідного бар’єру в Раду залишиться чинним.

 

У разі прийняття Виборчий кодекс набуде чинності з 1 січня 2020 року, а не з 1 грудня 2023 року.

 

Нагадаємо, у вересні Зеленський ветував і повернув до Ради зі своїми пропозиціями Виборчий кодекс, прийнятий парламентом восьмого скликання 11 липня.

 

У пропозиціях Зеленського наголошується, що «Кодекс, який надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають Конституції України, не враховують останні позитивні зміни у виборчому законодавстві, спрямовані на його вдосконалення».

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *