У ФРН планують замінити викопне паливо на поновлювані джерела енергії в найближчі десятиліття.
Німеччина припинила експлуатацію однієї зі своїх семи атомних електростанцій у рамках запланованого припинення виробництва ядерної енергії до кінця 2022 року. Про це повідомляє Аssociated Press у вівторок, 31 грудня.
Філіпсбурзьку атомну електростанцію відключили від електромережі о 20:00 за Києвом. Термін дії ліцензії на роботу станції завершується сьогодні опівночі.
Відповідно до плану “перехідної енергетики” Німеччини, країна повинна замінити викопне паливо на поновлювані джерела енергії в найближчі десятиліття. Уряд погодився на початку цього року припинити виробництво електроенергії з вугільних станцій не пізніше 2038 року.
Прихильники ядерної енергетики стверджують, що відключення інших реакторів загрожує енергетичній безпеці Німеччини і зробить її залежною від вугілля і газу, а також електроенергії, що імпортується із сусідніх країн, які ще мають АЕС.
Поновлювані джерела енергії, такі як енергія вітру і сонячна енергія, забезпечили понад 47% електроенергії, спожитої з державної електромережі в Німеччині протягом перших шести місяців року. За даними Інституту Фраунгофера, ядерна енергія становила близько 13%.
Реактор потужністю 1468 мегават, який сьогодні був зупинений, почав роботу в 1984 році. Він розташований за 100 кілометрів на південь від Франкфурта поблизу французького кордону.
Старий реактор на тому ж місці, відомий як Філіпсбург-1, закрили назавжди в 2011 році, незабаром після того, як уряд Німеччини вирішив закрити атомну енергетику після аварії на АЕС Фукусіма у Японії.
Також зазначено, що в понеділок Швеція зупинила один із чотирьох ядерних реакторів на найбільшій електростанції після понад 40 років роботи через відсутність прибутковості.
Реактор Ringhals-2 на південному заході Швеції назавжди закрили відповідно до рішення 2015 року його власників – шведської енергетичної групи Vattenfall і німецької енергетичної компанії Uniper. Електростанція Ringhals, розташована за 65 кілометрів на південь від другого за величиною шведського міста Гетеборг, є однією із трьох атомних електростанцій у Швеції.
Минулого тижня повідомлялося, що в Японії енергетична компанія Kansai Electric Power зупинить роботу третього і четвертого реакторів АЕС Такахама в західній префектурі Фукуї через невідповідність новим нормам антитерористичної безпеки.
Також у Швейцарії одну із п’яти АЕС зупинили, щоб поступово відмовитися від атомної енергії, як було вирішено на референдумі в 2017 році.
Источник: www.ua.korrespondent.net