НБУ не може назвати межі зміцнення гривні

Зараз в Україні плаваючий курс гривні, який дуже складно спрогнозувати, повідомили в Нацбанку.

Керівник проектів і програм департаменту відкритих ринків Нацбанку Емал Бахтарі пояснив, чому регулятор не дає прогнозів щодо курсу гривні в умовах плаваючого курсоутворення, повідомляє прес-служба НБУ.

За його словами, зараз курс визначають попит і пропозицію валюти на ринку, а поведінка тисячі тисяч гравців передбачити неможливо. Він також нагадав, що в українців низька довіра до національної валюти після низки криз.

 

“Тому є міф, що після тривалого зміцнення гривні обов’язково повинен бути стрибок, пружина вискочить – і гривня стрімко подешевшає. Але це не так. Центробанк не маніпулює курсом, дисбаланси не накопичуються. Тому курс плавно змінюється в залежності від умов на ринку”, – сказав він.

 

Представник НБУ зазначив, що в економіці є ті, хто виграє від здешевлення гривні, проте є й ті, хто виграє від зміцнення.

 

“Коли курс девальвує, виграють експортери, адже вони отримують більше гривні за один долар. Але звичайні люди втрачають, адже їм стає дорожче купувати імпортні товари, дорожче їздити за кордон, платити за газ і бензин. Коли гривня зміцнюється, експортери втрачають, але виграє інша країна, яка споживає імпортні товари. Плаваючий курс врівноважує інтереси цих двох сторін”, – додав він.

 

Раніше Нацбанк і Кабмін обговорили зміцнення гривні. Керівництво відомств на неформальній зустрічі обговорило зміцнення курсу гривні і його вплив на інфляцію та економічне зростання.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *