Білорусь почала тестувати всі маршрути, щоб подивитися, які будуть втрати в порівнянні з нинішньою ціною російської нафти.
Влада Білорусі веде переговори про закупівлі нафти за світовими цінами, в тому числі зі США, Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Про це сказав білоруський президент Олександр Лукашенко, повідомляє БелТА в п’ятницю, 24 січня.
“Блискучі у мене з ними відносини. Кажуть, скільки треба, стільки нафти поставимо. Звичайно, це світова ціна. Але якість нафти там краща”, – сказав Лукашенко і нагадав, що у випадку з Росією “щороку перед новим роком нам доводиться стояти на колінах і вимолювати ці нафтопродукти”.
Білоруський лідер наголосив, що в розмові з президентом Росії Володимиром Путіним не блефував і змалював картину, як Білорусь буде діяти, якщо російська сторона не змінить свою позицію щодо нафти.
Один з маршрутів альтернативної поставки – через порти на Балтиці, і таким чином вже закуплена і поставляється партія норвезької нафти. Ще один балтійський маршрут – з Гданська по одній з ниток нафтопроводу Дружба, який для цього необхідно буде запустити в реверсному режимі.
“Я Путіну прямо сказав: на першому етапі, якщо ми з поляками домовимося, будемо реверсом поставляти по одній з трьох труб”, – сказав Лукашенко.
Третій напрям, продовжив Олександр Лукашенко, також вже випробувано. Зокрема, йдеться про постачання через Україну з Чорного моря.
“І четвертий – це Росія. Ми не відмовляємося від цієї нафти. Але таким чином відбудеться диверсифікація поставок. Тобто ми не з однієї країни, від монополії, будемо отримувати нафту”, – заявив глава Білорусі і запевнив, зазначив, що “не можна залежати від однієї країни”.
За словами Лукашенка, Білорусь почала тестувати всі маршрути, щоб подивитися, які будуть втрати в порівнянні з нинішньою ціною російської нафти.
“Це не блеф, це не те, що, як вони там говорять, Лукашенко ставки піднімає перед переговорами. Жодних ставок. Ми просто дивимося, що ми будемо мати, скільки ми будемо при цьому втрачати”, – резюмував він.
Нагадаємо, в кінці 2019 року Білорусь не змогла домовитися з Росією про постачання нафти. Тоді наголошувалося, що білоруський лідер Олександр Лукашенко доручив уряду знайти альтернативні джерела для забезпечення імпорту нафти в країну.
А з 1 січня Росія припинила подачу нафти в Білорусь на три дні, але угоди так і не було досягнуто.
Источник: www.ua.korrespondent.net