Китай розпочав тестування сонячного вітрила на орбіті

Ключовий технологічний тест сонячного вітрила проходить гладко, що свідчить про успіх місії з його перевірки.

Китайські вчені успішно перевірили на орбіті функції першого сонячного вітрила SIASAIL-I. Про це повідомляє Сіньхуа в понеділок, 31 грудня.

Зазначається, що цей сонячний парус був розроблений Шеньянським інститутом автоматики при Академії наук Китаю.

 

“Після виходу супутникової платформи на орбіту сонячне вітрило виконує технічну перевірку через двоступеневе розгортання. На першому етапі застосовується механізм термічного різання і пасивного вивільнення, а корпус сонячного вітрила виштовхується з супутникової платформи і повертається на 90 градусів”, – розповів заступник глави лабораторії технології космічної автоматизації Лю Цзіньго.

Другий етап – установка щогли і поступове розгортання вітрила, площа поверхні якого становить близько 0,6 кв. м, зазначив учений.

Згідно з даними, отриманими з супутника, ключовий технологічний тест сонячного вітрила проходить гладко, що свідчить про успіх місії з його перевірки.

Нагадаємо, сонячне вітрило – космічний корабель, що приводиться в дію тиском відбитого сонячного світла на мембрані. Він не споживає додаткового хімічного палива і робочого середовища під час навігації і відрізняється малою масою, великим коефіцієнтом збору-розширення, низькою собівартістю, низьким енергоспоживанням і великою дальністю.

Сонячне вітрило може застосовуватися в багатьох галузях, включаючи виявлення астероїдів, моніторинг геомагнітних бур, дослідження полярних сонячних променів і видалення космічного сміття.

Минулого тижня Китай здійснив третій пуск своєї найпотужнішої ракети-носія Чанчжен-5 (Великий похід-5). Вона може вивести на низьку навколоземну орбіту 25 тонн вантажу, а на геостаціонарну перехідну орбіту – до 14 тонн.

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *