Французький ракетний корвет зайшов у порт Одеси

Корвет Commandant Birot був названий на честь Роджера Біро – командира французького корвета Мімоза часів Другої світової війни.

Вранці в четвер французький корвет Commandant Birot F796 зайшов в Одеський морський порт. Об 11:20 він пришвартувався біля 16 ​​причалу, повідомляє Думская 28 листопада.

Командир Біро прибув у Чорне море ввечері 19 листопада, після чого відразу взяв курс на грузинський порт Батумі, де простояв з 22 по 25 число. Провівши 26 листопада навчання з грузинськими кораблями, корвет вирушив до Одеси.

“Французькі військово-морські сили досить рідкісні гості в нашому регіоні, але вони відкрили рахунок заходам кораблів НАТО з моменту окупації Криму – в кінці березня 2015 року в Одесу зайшов фрегат Ла Файєтт F710. Рівно два роки тому – в кінці листопада 2017 у нас гостював фрегат Гепратт F714, а зовсім недавно, 23 березня цього року, тральщик Капрікорн М653. Також влітку цього року демонстрував прапор у Чорному морі розвідувальний корабель Дюпюї де Лом”, – пише видання.

Корвет Commandant Birot був названий на честь Роджера Біро – командира французького корвета Мімоза часів Другої світової війни, був потоплений німецьким підводним човном в ніч на 9 червня 1942 року.

Корвет Commandant Birot прийнятий до складу ВМС Франції в 1984 році і базується в Тулоні. Його довжина 80 метрів, ширина – 10 і осадження 5,6 м (мабуть, з випущеною станцією гідролокатора). Водотоннажність корабля 1350 тонн. Два дизельних двигуни потужністю 12 тисяч коней розганяють його до 24 вузлів. Екіпаж складається з 90 осіб.

Озброєння: 100 мм гармата Mle68, пара 20 мм зенітних знарядь F2, чотири кулемети калібру 12,7, чотири торпедні апарати і чотири пускові установки з ракетами Екзосет.

Корабель пробуде в Одесі кілька днів.

Нагадаємо, 15 жовтня американський ракетний есмінець Porter прибув до Одеси. Судно взяло участь в тренуваннях типу Passex.

А у вересні в порт Одеси зайшов американський транспортно-десантний корабель USNS Yuma.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *