ЗМІ опублікували розмову мільярдерів з РФ Троценка і Матушевського із критикою влади і війни

Зокрема, один зі співрозмовників скаржиться, що Росія "опинилася в лапах якихось му*ил".

Журналісти опублікували аудіозапис телефонної розмови, ймовірно, російського мільярдера Романа Троценка та бізнесмена Миколи Матушевського, в якій ті обговорюють війну проти України та владу РФ.

Відповідний скорочений запис 40-хвилинної розмови опублікований на YouTube-каналі проєкту «Настоящее время».

Розмова, ймовірно, Троценка з Матушевським відбулася на початку січня 2023 року. У бесіді чоловіки називають один одного Коля та Рома. Спершу вони обговорюють відпочинок на Балі. Зокрема, Коля розповідає, що на острові є багато інвесторів та можливостей.

«Якось, Ромо, мені останнім часом дуже важко було в Росії. Я розумів, що щось не те, нічого там робити. І люди поїхали. Ну якось так», – каже Коля, а Рома з ним погоджується.  

«Це правильно, не треба згадувати, що було у Росії. Цього вже немає і більше не буде. А треба спробувати в нових місцях знайти щось, що твою особливість і конкурентоздатність підкреслює», – каже Рома.

Він також називає Індонезію неймовірно крутим місцем, де все зростатиме: «За десять років все виросте вдесятеро, а в Росії – впаде удвічі».

Журналісти також повідомили, що в розмові Коля детально розповів про свій новий проєкт, який називає Airbnb для бізнесу.

Чоловіки також довго обговорюють переїзд і дітей, інфраструктуру на Балі та особисті справи. Однак розмова однаково переходить до обговорення війни та ситуації в Росії.

«На жаль, Росія, яку ми так щиро любимо, опинилася в лапах якихось му*ил, [блін]. Які сповідують, [блін], якісь дивні композиції, [блін], XIX століття. Це нічим добрим не може закінчитися, це закінчиться пеклом, [блін]», – переконаний Рома.

Коля погоджується зі співрозмовником. Водночас він намагається змінити тему на здорове харчування та вегетаріанство. Проте діалог однаково повертається в політичне русло. Так, Коля каже, що подивився нещодавно ролик із нарізкою новорічних привітань російських президентів.

«Це нарізка новорічних привітань починаючи від Єльцина, коли він сказав, що «я втомився, я йду», – це 99-й рік – до останнього, коли цей придурок на тлі не ялинки, як завжди, а військових. Це реальні от слова: «Це поганий рік, але ми всіх переможемо». І ось це все 20 років у вуха вже сц*ться», – наголошує Коля.

Водночас Рома зазначає: «Як може жити і розвиватися країна, де єдиною ідеологією є заробляння бабок і утримання влади однією групою людей?» Він вважає, що в російської влади немає «жодної концепції» того, що ж буде далі.

«Вони помруть, [блін], у якийсь момент часу і не залишать за собою нічого. Це просто буде випалена пустеля», – каже Рома.

Коля лише зітхає, а Рома продовжує та скаржиться, що не до всіх росіян дійшло те, що діється.

«Потім ця проста [фігня] дійде до всіх, до кожного. І з’ясується, що вже пізно. Люди не зможуть вивести гроші, не зможуть виїхати, їхні діти призвані на війну… [Жах], коротше», – прогнозує Рома.

Після цього зв’язок ненадовго зникає. А потім співрозмовники обговорюють президентські вибори в Росії, що відбудуться 2024 року.

«2023 рік – останній рік. Хто зібрався, гроші переказав, щось організував…Доля, вона 2022 року все розгорнула і показала, як може бути, але вона дала 2023 рік, [блін], щоб з усім розібратися», – вважає Рома та радить Колі «зробити» одразу громадянство, вказуючи, що це «найкраща інвестиція».

Він також стверджує, що в Росії все руйнується.

«Тобі дано долею рік, щоб усіх близьких витягнути, гроші витягнути, все, що тобі треба. Просто завтра зроби (громадянство – ред.)», – продовжує наполягати Рома.

Він також розповів, що йому свого часу пропонували зробити громадянство Кіпру, однак Рома відмовився. А зараз це неможливо зробити вже за жодні гроші.   

«Хто ви такі?» – сказав я їм – «Я російський патріот, я батьківщину люблю», – описує Рома свою реакцію на пропозицію Кіпру.

На це Коля каже: «Батьківщину ми любимо, просто є люди, які її не люблять, а ми нічого з ними робити не можемо».

Водночас, на думку Роми, через 10-15 років вони з Колею будуть потрібні батьківщині. Однак наразі обоє погоджуються, що треба зробити нове громадянство, вивести гроші та вивезти родичів з РФ.

Троценко з Матушевським заперечують, що розмова є справжньою. Так, Троценко сказав, що знайомий із Матушевським, однак не спілкувався з ним близько півтора року.

А Матушевський на запитання журналіста сказав, що не знає, про що йдеться, і попросив посилання на запис розмови. Через близько 40 хв. (стільки ж триває сам аудіозапис) бізнесмен запевнив, що «цієї розмови не було». За словами Матушевського, востаннє він спілкувався з Троценком 2022 року і точно ніколи не обговорював політику.

«Я думаю, це фейк або чийсь безглуздий жарт із застосуванням ШІ [штучного інтелекту]», — додав Матушевський.

Однак журналісти звертають увагу на кілька фактів на користь того, що запис розмови може бути справжнім. Так, Матушевський у розмові розповідає, що перебуває на Балі, і цей факт підтверджують фото з його соцмереж. Окрім того, номер, з якого, ймовірно, телефонував Роман, відповідає номеру Троценка, який мають у розпорядженні журналісти.

Деталі розмови чоловіків також збігаються з інформацією про бізнесменів. Так, Рома називає себе «Романом Вікторовичем» і каже, що йому через 10 років буде 62. А Коля» неодноразово говорить про проєкти дизайн-заводу «Флакон», яким володів до 2021 року.

Нагадаємо, наприкінці березня в Мережу виклали аудіозапис розмови російського продюсера Йосипа Пригожина з мільярдером Фархадом Ахмедовим. У бесіді Пригожин нарікає на президента РФ Володимира Путіна із нецензурною лайкою. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *