ЗМІ опублікували розмову мільярдерів з РФ Троценка і Матушевського із критикою влади і війни

Зокрема, один зі співрозмовників скаржиться, що Росія "опинилася в лапах якихось му*ил".

Журналісти опублікували аудіозапис телефонної розмови, ймовірно, російського мільярдера Романа Троценка та бізнесмена Миколи Матушевського, в якій ті обговорюють війну проти України та владу РФ.

Відповідний скорочений запис 40-хвилинної розмови опублікований на YouTube-каналі проєкту “Настоящее время”.

Розмова, ймовірно, Троценка з Матушевським відбулася на початку січня 2023 року. У бесіді чоловіки називають один одного Коля та Рома. Спершу вони обговорюють відпочинок на Балі. Зокрема, Коля розповідає, що на острові є багато інвесторів та можливостей.

“Якось, Ромо, мені останнім часом дуже важко було в Росії. Я розумів, що щось не те, нічого там робити. І люди поїхали. Ну якось так”, – каже Коля, а Рома з ним погоджується.  

“Це правильно, не треба згадувати, що було у Росії. Цього вже немає і більше не буде. А треба спробувати в нових місцях знайти щось, що твою особливість і конкурентоздатність підкреслює”, – каже Рома.

Він також називає Індонезію неймовірно крутим місцем, де все зростатиме: “За десять років все виросте вдесятеро, а в Росії – впаде удвічі”.

Журналісти також повідомили, що в розмові Коля детально розповів про свій новий проєкт, який називає Airbnb для бізнесу.

Чоловіки також довго обговорюють переїзд і дітей, інфраструктуру на Балі та особисті справи. Однак розмова однаково переходить до обговорення війни та ситуації в Росії.

“На жаль, Росія, яку ми так щиро любимо, опинилася в лапах якихось му*ил, [блін]. Які сповідують, [блін], якісь дивні композиції, [блін], XIX століття. Це нічим добрим не може закінчитися, це закінчиться пеклом, [блін]”, – переконаний Рома.

Коля погоджується зі співрозмовником. Водночас він намагається змінити тему на здорове харчування та вегетаріанство. Проте діалог однаково повертається в політичне русло. Так, Коля каже, що подивився нещодавно ролик із нарізкою новорічних привітань російських президентів.

“Це нарізка новорічних привітань починаючи від Єльцина, коли він сказав, що “я втомився, я йду”, – це 99-й рік – до останнього, коли цей придурок на тлі не ялинки, як завжди, а військових. Це реальні от слова: “Це поганий рік, але ми всіх переможемо”. І ось це все 20 років у вуха вже сц*ться”, – наголошує Коля.

Водночас Рома зазначає: “Як може жити і розвиватися країна, де єдиною ідеологією є заробляння бабок і утримання влади однією групою людей?” Він вважає, що в російської влади немає “жодної концепції” того, що ж буде далі.

“Вони помруть, [блін], у якийсь момент часу і не залишать за собою нічого. Це просто буде випалена пустеля”, – каже Рома.

Коля лише зітхає, а Рома продовжує та скаржиться, що не до всіх росіян дійшло те, що діється.

“Потім ця проста [фігня] дійде до всіх, до кожного. І з’ясується, що вже пізно. Люди не зможуть вивести гроші, не зможуть виїхати, їхні діти призвані на війну… [Жах], коротше”, – прогнозує Рома.

Після цього зв’язок ненадовго зникає. А потім співрозмовники обговорюють президентські вибори в Росії, що відбудуться 2024 року.

“2023 рік – останній рік. Хто зібрався, гроші переказав, щось організував…Доля, вона 2022 року все розгорнула і показала, як може бути, але вона дала 2023 рік, [блін], щоб з усім розібратися”, – вважає Рома та радить Колі “зробити” одразу громадянство, вказуючи, що це “найкраща інвестиція”.

Він також стверджує, що в Росії все руйнується.

“Тобі дано долею рік, щоб усіх близьких витягнути, гроші витягнути, все, що тобі треба. Просто завтра зроби (громадянство – ред.)”, – продовжує наполягати Рома.

Він також розповів, що йому свого часу пропонували зробити громадянство Кіпру, однак Рома відмовився. А зараз це неможливо зробити вже за жодні гроші.   

“Хто ви такі?” – сказав я їм – “Я російський патріот, я батьківщину люблю”, – описує Рома свою реакцію на пропозицію Кіпру.

На це Коля каже: “Батьківщину ми любимо, просто є люди, які її не люблять, а ми нічого з ними робити не можемо”.

Водночас, на думку Роми, через 10-15 років вони з Колею будуть потрібні батьківщині. Однак наразі обоє погоджуються, що треба зробити нове громадянство, вивести гроші та вивезти родичів з РФ.

Троценко з Матушевським заперечують, що розмова є справжньою. Так, Троценко сказав, що знайомий із Матушевським, однак не спілкувався з ним близько півтора року.

А Матушевський на запитання журналіста сказав, що не знає, про що йдеться, і попросив посилання на запис розмови. Через близько 40 хв. (стільки ж триває сам аудіозапис) бізнесмен запевнив, що “цієї розмови не було”. За словами Матушевського, востаннє він спілкувався з Троценком 2022 року і точно ніколи не обговорював політику.

“Я думаю, це фейк або чийсь безглуздий жарт із застосуванням ШІ [штучного інтелекту]”, — додав Матушевський.

Однак журналісти звертають увагу на кілька фактів на користь того, що запис розмови може бути справжнім. Так, Матушевський у розмові розповідає, що перебуває на Балі, і цей факт підтверджують фото з його соцмереж. Окрім того, номер, з якого, ймовірно, телефонував Роман, відповідає номеру Троценка, який мають у розпорядженні журналісти.

Деталі розмови чоловіків також збігаються з інформацією про бізнесменів. Так, Рома називає себе “Романом Вікторовичем” і каже, що йому через 10 років буде 62. А Коля” неодноразово говорить про проєкти дизайн-заводу “Флакон”, яким володів до 2021 року.

Нагадаємо, наприкінці березня в Мережу виклали аудіозапис розмови російського продюсера Йосипа Пригожина з мільярдером Фархадом Ахмедовим. У бесіді Пригожин нарікає на президента РФ Володимира Путіна із нецензурною лайкою. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *