На зустрічі з іноземними дипломатами говорили про рішення Конституційного суду, роботу НАБУ і судову реформу.
Президент України Володимир Зеленський в четвер, 19 листопада, перебуваючи в лікарні Феофанія, де проходить лікування від коронавірусу, провів відеозустріч з послами країн Великої сімки (G7) і Євросоюзу, повідомляє прес-служба його Офісу.
До розмови також приєдналися глава ОП Андрій Єрмак і директор НАБУ Артем Ситник.
Зустріч була присвячена питанням виходу з кризи, яку викликав своїми останніми рішеннями Конституційний суд, функціонуванню НАБУ і проведенню ефективної судової реформи.
“Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично “обнулило” всю систему боротьби з корупцією”, – заявив Зеленський.
Він зазначив, що першочерговим завданням української влади було забезпечити безперервну діяльність антикорупційних органів та відновити роботу системи електронного декларування.
Глава держави нагадав, що недавно з цього питання мав детальну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який запропонував експертизу комісії в цій складній ситуації.
Зеленський представив конкретні кроки для виходу з конституційної кризи. Серед них – відновлення до кінця року кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, повернення всіх контрольних функцій в НАЗК і вирішення питання Конституційного суду.
Окремо він наголосив, що перед українською владою стоїть більш стратегічне завдання – реформа судової системи.
Посли G7 зазначили, що підтримують зусилля президента для реалізації судової реформи. Також дипломати повністю підтримали реакцію української влади на рішення Конституційного суду.
Сторони погодилися, що потрібно забезпечити процедуру чесного і прозорого відбору нових суддів КСУ.
Окремо учасники обговорили загрози, які стоять перед НАБУ через рішення Конституційного суду.
“Рішення Конституційного Суду не скасовує факт створення і функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів НАБУ і не ставить під сумнів статус НАБУ як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ буде залишатися на посаді”, – заявив президент.
Раніше в ЄС заявили, що ситуацію, яка склалася з Конституційним судом, можна вирішити за допомогою всеосяжної судової реформи.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net