Президент України Володимир Зеленський доручив українському уряду підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю у зв’язку з подіями, що відбулися в аеропорту Мінська 23 травня.
Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на пресслужбу президента.
“Президент доручив уряду опрацювати рішення щодо припинення прямого авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь і закриття повітряного простору Білорусі для здійснення авіаперельотів з України та до нашої держави”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що відповідне доручення Зеленський дав під час наради, що відбулася в понеділок. У ній брали участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр енергетики Герман Галущенко, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, а також заступники керівника Офісу глави держави Юлія Свириденко та Кирило Тимошенко.
Під час заходу його учасники проаналізували події навколо пасажирського літака компанії Ryanair, який 23 травня здійснив вимушену посадку в аеропорту Мінська.
Як повідомлялося, 23 травня літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса через повітряний простір Білорусі, був екстрено посаджений в аеропорту Мінська.
Пасажирський літак посадили через сигнал про мінування, і за дорученням Лукашенка для супроводу літака в небо було піднято винищувач МіГ-29. На борту літака перебував редактор внесеного Мінськом до списку “екстремістських” Telegram-каналу “Білорусь головного мозку”, колишній редактор визнаного у Білорусі “екстремістським” Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич та його подруга, громадянка РФ, студентка вільнюського Європейського гуманітарного університету Софія Сапега. Їх затримала білоруська влада.
У ЄС та США назвали примусове приземлення в Мінську лайнера Ryanair неприйнятним кроком, вимагаючи звільнення Протасевича.
Виконавчий директор авіакомпанії Ryanair Майкл О’Лірі назвав інцидент “викраденням, вчиненим за підтримки держави”, схожим на “спробу влади Білорусі зняти з борту журналіста та його подругу”. “Ми вважаємо, що в аеропорту (Мінська) висадилися й агенти (білоруського) КДБ”, – додав О’Лірі.
Пізніше в Мінську заявили, що повідомлення про мінування літака ірландської авіакомпанії Raynair, що виконував рейс Афіни – Вільнюс, було підписано “солдатами ХАМАС”.
Білоруська влада раніше оголосила Протасевича в міждержавний розшук. У листопаді 2020 року Генпрокуратура Білорусі зверталася до Мін’юсту Польщі з проханням про взяття його під варту та видачу для притягнення до кримінальної відповідальності у справі про масові заворушення у Білорусі.
ПолітикаСитуація
Источник: www.day.kyiv.ua