Збиття літака МАУ: очільник української групи експертів розповів, як їм вдалося знайти докази влучання ракети – авіакатастрофа в Ірані

За його словами, українці отримали повноцінний доступ до уламків літака лише 10 січня.

Українські експерти в Ірані отримали повноцінний доступ до уламків літака МАУ лише 10 січня і ввечері виявили ознаки ураження та сліди від руйнівних елементів на особистих речах пасажирів.

Про це розповів директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін.

“Надали можливість подивитися на останки літака, сказали, що вони лежать в ангарі. Ангар виявився, коли ми туди приїхали в кінці дня, що це просто купа бульдозером звернутих уламків літака, на яких нічого не було видно, нічого не зрозуміло, але вони (іранці — ред.) працюють тільки до четвертої години за місцевим часом, тому ми були обмежені часом”, – повідомив він про можливості роботи української групи 9 січня.

Наступного дня експерти мали можливість обійти усю територію місця падіння літака.

“На місці падіння літака побачили купу незрозумілого народу — іранців, які збирали рештки, речі, уламки — хто здавав на металобрухт, хто собі на пам’ять брав”, – зазначив Рувін. Після цього 10 січня українська група почала працювати над уламками та спробувала повністю реконструювати літак.

Читайте також:

Звіт секретаря РНБО щодо авіакатастрофи літака МАУ заслухають у закритому режимі

“Коли ми все розклали, ми побачили: нижня частина літака взагалі відсутня, також відсутня кабіна. Кабіну нам потім довезли, шматочок передньої частини… ще були відсутні крісла. Жодного крісла, де зберігалися уламки, ми не знайшли”, – підкреслив він.

За його словами, через деякий час було знайдено чотири пасажирських крісла, а на особистих речах знайшли сліди від руйнівних елементів.

“Нам тоді стало зрозуміло, що сталося, як сталося, яким чином. Це було 10 числа, уже була ніч…. і ми при світлі уже прожекторів знайшли місця, де ми побачили дію руйнівних елементів, ракети. Представники іранської влади побачили, приїхали дуже багато машин з представниками, подивилися, попросили накрити плівкою, не знімати на мобільні телефони і сказали завтра будемо розбирати”, – розповів Рувін.

На наступний день було домовлено, що українську групу пустять до уламків, однак вранці їм було відмовлено, а у цей момент іранська влада офіційно повідомила, що літак було збито ракетою.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • У МЗС Ірану заявили про готовність передати Києву тіла українців, які загинули у авіакатастрофі МАУ
  • Авіакатастрофа літака МАУ. В Ірані завершилась ідентифікація тіл загиблих українців
  • Авіакатастрофа в Ірані: п’ять країн вимагають компенсацій для родин своїх загиблих громадян

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням. 

Плейлист
36 відео

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *