Запаси газу в ПСГ Європи на мінімумі за 10 років

Найменше заповнені газові сховища Австрії, Нідерландів та Португалії, свідчать дані Асоціації газової інфраструктури Європи.

 

Сховища газу країн Євросоюзу і Великої Британії, в середньому, заповнені на 72% станом на 22 вересня. Це найнижчий показник за останні 10 років, повідомляє Reuters у четвер, 23 вересня.

 

Зазначено, що 2020 року на цю дату європейські сховища були заповнені на 94%, а за останні 10 років – на 84% в середньому. Сезон закачування газу в Європі закінчується 1 жовтня і до цього часу сховища будуть заповнені, максимум, на 78%.

 

 

Основна причина недостатньої наповненості перед опалювальним сезоном – спустошення сховищ минулої зими через високий попит, що поглиблюється відносно слабким виробленням поновлюваних джерел енергії і високим базовим попитом на електроенергію, пояснив агентству Джеймс Хакстепп, менеджер з аналітики газу в регіоні EMEA в S&P Global Platts.

 

“Попит на електроенергію і газ також був високим в Азії, яка веде скраплений газ (СПГ) з Європи. Це поєднується з глобальною кризою пропозиції та обмеженими завантаженнями цього літа, що призвело до рекордно низьких запасів на початку опалювального сезону”, – сказав він.

 

В результаті, ціни на газ у Великій Британії і на голландському TTF-хабі – ключовому європейському газовому ринку – підскочили до рекордних значень.

 

Також серед головних чинників, що вплинули на зростання ціни газу за останні два місяці, стали перебої в поставках з Росії і глобальний дефіцит СПГ. Поставки з обох джерел залишатимуться відносно невеликими до кінця року, незалежно від будь-якого сценарію запуску Північного потоку-2, прогнозує Джеймс Хакстепп.

 

За даними Асоціації газової інфраструктури Європи (GIE), найменше заповнені газові сховища Австрії – на 50,44%. Також у топ-3 за мінімальним заповнюванням сховищ входять Нідерланди (54,43%) і Португалія (58,17%). Далі слідують Словаччина (63,83%) і Німеччина (64,57%).

 

У той же час, у Великій Британії сховища заповнені на 91,71%, у Франції – на 89,6%, а лідером із заповненості є Польща – 96,23%.

 

Раніше в США заявили, що в прийдешньому опалювальному сезоні країни Європи можуть зіткнутися з необхідністю розподілу газу за квотами через його дефіцит. Також США обіцяли допомогти європейцям впоратися з нестачею газу.

 

Своєю чергою, Газпром оцінив обсяг дефіциту газу в Європі. В ЄС не встигнуть надолужити відставання в закачуванні газу в ПСГ, які досягають майже 23 млрд кубометрів, вважає глава концерну Олексій Міллер.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *