Законопроект і меморандум про зниження “зелених” несправедливі – експерт

У законопроекті про “зелені” тарифи і меморандум уряду з учасниками ринку відстоюються інтереси певних гравців і порушуються права інших, заявляє глава найбільшого інвестора в поновлювану енергетику України.

 

Прийнятий Верховною Радою в першому читанні законопроект №3658 про зниження “зеленого” тарифу, а також меморандум з деякими учасниками ринку відновлюваної енергетики, що ліг в основу цього законопроекту, є несправедливими та лобіюють інтереси певних галузей ринку. Таку думку в інтерв’ю РБК-Україна висловив голова правління CNBM International Corp Джейсон Джанг.

 

Нагадаємо, один з найбільших гравців на ринку сонячної енергетики України – китайська держкорпорація CNBM – не став підписувати меморандум, оскільки вважає його дискримінаційним. Справа в тому, що законопроект і меморандум припускають зниження на 15% тарифу для всіх сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт, які введені в експлуатацію до 2020 року. Однак для компаній CNBM тариф вже був знижений у 2015 році на 44%. Крім того, причиною кризи в енергетиці, що змушує уряд ініціювати зниження тарифів, зазначено неконтрольоване зростання генерації з ВДЕ в 2018-2019 рр.

 

“Однак наша компанія з 2013 року не запровадила в експлуатацію жодного нового кіловата потужності. Не кажучи вже про те, що вартість обладнання в роки, коли ми його купували і встановлювали, була кратно вища, і відповідно, окупність інвестицій істотно довша. Тобто, проблему хочуть вирішити за рахунок тих, хто її не створював”, – говорить Джанг.

 

За його словами, “навіть неозброєним оком видно, що в меморандумі відстоюються інтереси тільки однієї частини ринку – вітрових електростанцій”.

 

“При цьому тиск на сонячні проекти – колосальний. Наприклад: граничний тариф встановлюють тільки для СЕС, щодо ВЕС окремого граничного тарифу немає – тобто, тарифи для всіх СЕС будуть знижені на 15%, а тарифи для «старих» ВЕС (до 2017 року) знижені не будуть; знизять відповідальність за небаланси для СЕС прописана при похибці 5%, а для ВЕС – допускається 10%; для СЕС скасовуються pre-PPA, для ВЕС – зберігаються (pre-PPA – це фіксація тарифу, яка дозволяє уникнути аукціонів). У нас таких пільг і не було – ми не володіємо pre-PPA, тому ми тут сторонні спостерігачі. З огляду на всі ці фактори, не дивно, що документ підписали тільки “вітрові” асоціації”, – підкреслив він.

 

За словами Джанга, позицію CNBM і Посольства КНР в Україні Міністерство енергетики та інші уповноважені урядом особи ігнорують – компанію не запрошували до обговорення зниження тарифів, а на листи і пропозиції не відповідали.

 

Такий стан справ у CNBM розглядають як перешкоду для подальших інвестицій в Україну.

 

“CNBM інвестувала в Україну близько $1 млрд у вигляді обладнання та товарних кредитів, але ще кілька років тому готова була вкласти ще $2 млрд, причому не тільки у ВДЕ, а й у вугільну галузь і енергетичне машинобудування. Але спочатку ми отримали волюнтаристичне рішення про зниження тарифу на 44%, потім були спроби рейдерського захоплення наших об’єктів, тепер ми бачимо нову ініціативу про зменшення тарифів, у той час, як інвесторам обіцяли їх незмінність до 2029 року. Все це позбавляє інвестиції в Україну будь-якого сенсу”, – сказав Джанг.

 

За його словами, якщо компроміс не буде знайдений – CNBM захищатиме свої законні інтереси в міжнародних інстанціях.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *