Заяви Лукашенка, близько сотні зниклих та страйки на підприємствах: як минув 9 день протестів в Білорусі

Заяви Лукашенка, близько сотні зниклих та страйки на підприємствах: як минув 9 день протестів в Білорусі

Білорусь продовжує страйкувати, від сьогодні – безстроково.

Україна вперше в історії відкликає посла з Білорусі. МЗС чекає його на консультації, адже йдеться про кардинальну зміну ситуації у стосунках між нашими країнами, з огляду на останні події, – передачу бійців приватної військової компанії Вагнера Москві, можливість активної участі Росії у приборканні протестів та звинувачення Лукашенком України у недружніх кроках.

 Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

“Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде!” – сам Лукашенко на дев'ятий день протестів відповів білорусам та світові, чи проведуть у країні повторне голосування.

Білорусь продовжує страйкувати, від сьогодні – безстроково. Відставки Лукашенка, нових виборів та звільнення політв'язнів – вимагають на десятках заводів та підприємств. Близько семи сотень затриманих поліцією подали заяви про жорстоке побиття. А от доля 92 протестувальників і досі невідома. Останні подробиці про білоруські протести та реакцію на них світу.

Відео

Україна вперше в історії відкликає посла з Білорусі

Україна вперше в історії відкликає посла з Білорусі. Причина – кардинальна зміна ситуації у відносинах між державами: передача бійців приватної військової компанії "Вагнер" Москві, можливість активної участі Росії в приборканні протестів та звинувачення Лукашенком України в недружніх кроках. Всі ці дії Мінська в українському МЗС називають неприпустимими та нагадують, що поїздки до Білорусі найближчим часом краще не планувати.

Від самого ранку на вулицях Мінська тисячі протестувальників. Робітники заводів, комунальники, працівники академії наук в усіх однакові вимоги.

Оскільки на столичних вулицях протестна хода, на Мінський завод колісних тягачів, де страйкують від п'ятниці – Лукашенко вирушає гелікоптером. Його промову – тисячі працівників переривають криками “йди” та вимогами провести чесні вибори. “Інших виборів не буде”, – заявляє Лукашенко, – принаймні, допоки його не вб'ють.

Лукашенко ґвинтокрилом вирушає на наступний завод, а міліція затримує 5 людей з натовпу, з якими він спілкувався. Тим часом, протести охоплюють й інші регіони країни, страйкувати підприємства обіцяють безстроково.

До страйку сьогодні долучається навіть державне білоруське телебачення. У прямому ефірі – порожня студія і музика, працівники – на вулиці, під телекомпанією. До них долучаються страйкарі із заводів. А на вулицях помічають автобуси зі спецпризначенцями, які заїжджають до телецентру. 

Важке підкріплення для режиму Лукашенка – колони військової техніки, що нібито їдуть із Росії, помічають уже в білоруському місті Орша. Рухаються вони на Мінськ. Тим часом, волонтери і журналісти створюють сервіс для пошуку зниклих безвісти протестувальників: із тисяч затриманих – доля девяноста двох досі невідома. Білоруські правозахисники повідомляють – їм відомо про загибель щонайменше 5 людей. А журналіст Олесь Сіліч каже – цілком імовірно, що затриманих забили до смерті.

“Били так, що зупинялися вже тоді, коли людина були при смерті. І потім відпускали. Так що не виключаю, що багато хто помер десь на вулицях від серцевого нападу”, – каже він.

Шість сотень заяв про побиття силовиками на вулицях і ще сотня – про побиття в ізоляторах – і це лише офіційні дані. Люди, що постраждали від свавілля правоохоронців, розповідають свої історії. Били і білорусів, і іноземців, каже журналіст Олесь Сіліч. Він спілкувався з громадянином Естонії, що постраждав під час протестів.

“Його схопили на вулиці, хоча він просто гуляв і побили так, що він був увесь синій. Я плакав і просив у нього пробачення за свою країну”, – розповідає Сіліч.

Кандидатка в президенти, яку підтримала більшість білорусів, Світлана Тихановська з Литви заявляє – готова стати національною лідеркою. І називає свої цілі.

“Заспокоїти ситуацію та войти у нормальний період, звільнити політичних бранців і в найкоротші терміни створити умови та законодавчу базу для організації нових президентських виборів”, – каже вона.

“Ситуація жахлива, Сполучені Штати пильно за нею стежать”, – заявляє президент Трамп. Латвія та Польща кажуть, що готові приймати у себе політичних біженців з Білорусі. Не визнавати вибори в Білорусі, а Лукашенка оголосити персоною нон ґрата – з такою заявою виступають депутати Європарламенту. Уже завтра лідери 27 країн-членів ЄС зберуться на відео-конференцію обговорити події в Білорусі.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *