Загроза катастрофи на ЗАЕС: 5-й енергоблок ЗАЕС перевели на холодну зупинку – МАГАТЕ, ТСН, новини 1+1

Зазначається, що інші блоки залишаються в холодному режимі.

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) завершила плановий перехід блоку № 5 на холодну зупинку, а блок № 4 переведений на “гарячу зупинку”. Наразі жодної загрози немає. 

Про це повідомив генеральний директор Рафаель Рафаель Гроссі у суботу, 29 липня, йдеться на сайті МАГАТЕ.

“Цю зміну статусу реактора ЗАЕС провела з метою проведення ремонтних робіт на 5 блоці, які можливі лише при холодній зупинці. Блок 5 був переведений на холодну зупинку вчора вранці (28 липня – ред.), через три дні після переведення блоку 4 на гарячу зупинку, його пара тепер використовується для очищення стічних вод на ЗАЕС”, – сказано у повідомленні. 

Зазначається, що інші блоки залишаються в холодному режимі.

Експерти МАГАТЕ на майданчику заохочували фахівців ЗАЕС досліджувати всі можливі варіанти встановлення зовнішнього котла замість вироблення необхідної пари. Це дозволило б на майданчику перевести всі блоки в стан холодної зупинки. 

“Вчора (28 липня – ред.) команда МАГАТЕ відвідала реакторний блок №5, де оглянула корпус реактора, басейн відпрацьованого палива та парогенератор. Команда зазначила, що все обладнання, здається, було в нормальному стані. Під час візиту не було жодних обмежень, і команда не помітила жодних мін чи вибухівки”, – заявляють у МАГАТЕ.

Загроза підриву ЗАЕС

Нагадаємо, що 25 липня у МАГАТЕ підтвердили, що на території окупованої Запорізької АЕС перебувають протипіхотні міни. Про це раніше говорила українська воєнна розвідка. 

Тим часом у МОЗ повідомили, що Україна готується до можливої катастрофи на Запорізькій АЕС. Медична система поповнює та оновлює запаси калію йодиду, а також триває робота над протоколом лікування гострої променевої хвороби

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: УНОЧІ буде теракт на Запорізькій АЕС??? Дуже тривожні повідомлення!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *