Польська пані-посол вже перебуває у своїй країні.
Словенія виводить з території Іраку шестеро своїх солдат, які перебувають на півночі країни з навчальною місією під керівництвом Німеччини, після загострення ситуації в регіоні. Евакуйовано з Іраку й пані посла Польщі Беату Пенкс.
Про це інформують ЗМІ.
Зокрема, як пише AP, у міністерстві оборони Словенії заявили, що 8 січня воїни отримали поранення під час нападу під Ірбілем, оскільки перебували у притулку бази під час удару. За інформацією міністерства, евакуація відбудеться “у співпраці з німецькими партнерами”. Наразі поки не повідомляється, куди будуть відправлені солдати.
Тим часом, в коментарі PolskieRadio міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч заявив, що свого посла країна вирішила повернути з Іраку з метою безпеки
“У Багдаді ситуація така, що польські дипломати працюють в будівлі британського дипломатичного представництва, яке гарантує їм безпеку. На прохання британців посол Беата Пенкс покинула територію Іраку і зараз вона вже перебуває в Польщі”, – пояснив він.
Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.
Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі.
5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.