Загибель Джорджа Флойда: як США сколихнули масові протести та що відбувалося в країні впродовж тижня

Люди били вітрини та грабували магазини, й часто це були не учасники демонстрацій.

Одне ім’я, одна трагедія, яка майже на всіх континентах виводить тепер на вулиці сотні тисяч людей різних національностей та кольорів шкіри, а, окрім того, ставить на коліна урядовців.

Смерть темношкірого американця Джорджа Флойда від свавілля поліції змусила увесь світ заговорити про расову дискримінацію, йдеться у сюжеті ТСН. Тижня.

Те, що вона існує не лише у Штатах, тепер визнають десятки інших держав. Акції підтримки проходять по усій Європі, Австралії, Латинській Америці. На знак солідарності до протестів проти расизму долучився прем’єр Канади Джастін Трюдо, який навіть став на коліно.

Тим часом від Дональда Трампа уже відвертаються ті, хто багато років його підтримував. Американський очільник, замість того, щоб боротися з расизмом, схоже, вирішив поборотися з мітингувальниками силою.

Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук бачила усе на власні очі. Розповідає: аби пройти до Білого дому, автомобіль довелося залишити у п’яти кварталах, адже дороги були перекриті військовою технікою. Банки, ресторани, магазини – усі споруди навколо – забиті фанерою, комусь потрощили скло.

Вночі ж від Лос-Анджелеса до Нью-Йорка люди б’ють вітрини і грабують магазини, й часто це не учасники демонстрацій. Для одних заворушення – нажива, а для інших – адреналін. Деякі мародери приїжджають на дорогих машинах, тоді як в інших, твердять свідки, організовані бригади з наводчиками.

“Ніхто з нас не підтримує мародерства чи насилля. Але я хочу підкреслити. Є різниця між тими, хто закликає до миру, і тими, хто закликає до тиші. Деякі з вас не хочуть мира, ви хочете тиші. Ви хочете, аби ми замовкли і мовчки терпіли. Більшість протестувальників не розбивала вікна. Вона намагалася розбивати бар’єри”, – зазначає активіст преподобний Ел Шарптон. 

Всю Америку сколихнула загибель чорношкірого Джорджа Флойда. Більше восьми хвилин білий поліцейський Дерек Шовін тримав коліно на його горлі, а ще троє копів – допомагали. Расизм поліцейських, різні умови затримання для білих і темношкірих – болюча проблема США.

Відео

“Чорні життя важливі” – Америку сколихнула загибель чорношкірого Джорджа Флойда

Всю Америку сколихнула загибель чорношкірого Джорджа Флойда – фактично, його убивство під час арешту. Більше восьми хвилин білий поліцейський Дерек Шовін тримав коліно на його горлі. Ще троє копів йому допомагали. Расизм поліцейських, різні умови затримання для білих і темношкірих – проблема США. Яка вона, збунтована Америка, і Вашингтон із танками – у сюжеті.

В той час, як Дональд Трамп через тиждень протестів усе ж звертається до країни – з-під Білого дому сльозогінним газом розганяють мирних протестувальників та гатять з-поміж інших по австралійському оператору. Це – наказ, відданий за десять хвилин до виступу президента: “Дорогу негайно очистити, хай там що”.

“Якщо місто чи штат відмовиться вдатися до всіх необхідних дій, аби захистити життя і власність громадян – я введу туди американські війська і швидко вирішу проблему за них”, – каже Трамп.

Оголосивши про введення військ, Трамп виходить з Білого дому, переходить очищену від людей дорогу до історичної церкви, одну з бокових споруд якої підпалили напередодні, і фотографується. Розгін мирного протесту заради фотографії обурює і священників, і суспільство. Наступного ж дня натовп під Білим домом більший у кілька разів. І тут стає значно більше білих.

“Те, що я побачив у новинах минулого вечора, мене розлютило. Всю цю силу кинули на мирних людей”, – каже один із демонстрантів.

На початку комендантської години людей на вулицях набагато більше, аніж напередодні. Якщо вирішать застосувати газ – може статися трагедія.

Утім поліцейські та військові за триметровим парканом цього дня спокійні, ніхто не наказує розганяти людей одразу після того, як починає діяти комендантська година. А ось в юрмі настрої різні хтось розхитує паркан, а хтось стримує агресивних.

“Якщо чесно, я не вірю, що щось зараз зміниться. Я сподіваюся – зміниться в наступному поколінні. Ось, заради чого ми тут. Для наступного покоління”, – ділиться один із мітингувальників.

Заблокована територія перед Білим домом росте з кожним днем: від середи людей вже не пускали на проїжджу частину перед парком.

А ось місце загибелі Джорджа Флойда в Міннеаполісі перетворилося на рукотворний меморіал. У місті, тим часом, трьом поліцейським, які перебували на місці арешту поруч із Дереком Шовіном, висувають звинувачення в співучасті в убивстві. Такою була головна вимога протестувальників.

“Чорні життя важливі”, – головне гасло протестів, мета яких – розбити коло расизму, бідності, злочину і знов расизму.

У Вашингтоні є традиція – називати знакові місця плазами або площами. Так, перед російським посольством свого часу з’явилася площа Нємцова. Тепер вікна Білого дому виходять на площу “Чорні життя важливі” – це офіційна, затверджена мером Вашингтона назва того самого місця, де ще в понеділок газом та кийками розганяли демонстрантів. Поки що реформа косметична, але знакова. Найближчі  виборчі місяці покажуть наскільки.

У неділю ж, 7 червня, Трамп наказав вивести з американської столиці Вашингтону підрозділи Національної гвардії.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *