З Ірану хочуть вислати британського посла, якого незаконно затримали на мітингу – новини Світу

Депутати вважають, що послу не місце в Ірані.

В Ірані депутат меджлісу закликав вислати з країни британського посла Роба Макейра, якого затримали за участь у мітингу протесту в Тегерані проти Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) в зв`язку зі знищенням силами КВІР українського пасажирського літака МАУ. Про це заявив Алаеддін Боруджерді, який раніше обіймав пост заступника голови МЗС Ірану, повідомляє видання Deutsche Welle.

“Будучи послом, треба знати закони і приписи країни і поважати дипломатичні критерії”, – зазначив він.

Депутат заявив, що дипломату, який бере участь у протестних акціях, що стосуються внутрішніх справ Ірану, нічого робити в Ірані. Тому міністру закордонних справ Ірану Мохаммеду Джавадку Заріфу варто вислати британського посла, вважає Боруджерді.

Нагадаємо, 11 січня посла Великої Британії у Ірані Роба Макейра затримали під час протестів у Тегерані, що почались через зізнання країни у збитті українського літака. 

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • В Ірані заявили, що розмір компенсацій жертвам авіакатастрофи залежатиме від перемовин з Україною
  • В Ірані створили робочу групу для допомоги родинам загиблих у катастрофі Boeing МАУ
  • Іран може сплатити по 140 тисяч доларів родинам загиблих на рейсі PS 752

Як відомо, причиною затримання начебто стало “підбурювання протестів”. Після втручання Міністерства закордонних справ, посла відпустили. 

Сам Макейр стверджує, що він не брав участі в демонстрації, яка почалася після траурної церемонії в пам`ять про 176 жертви катастрофи українського літака. “Можу підтвердити, що я не брав участі в жодних демонстраціях! Ходив на захід, анонсований як траурна церемонія в пам`ять про жертв трагедії PS752. Цілком нормальне бажання – віддати шану: деякі з жертв були британцями. Пішов через п`ять хвилин, коли дехто почав скандувати гасла”, – написав британський посол у своєму мікроблозі в Twitter.

Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ рейсом “Тегеран-Київ”, на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Відео

Іран визнав, що збив ракетою український літак під Тегераном

Іранські військові заявляють, що зробили це ненавмисно. Літак, на облавку якого перебувало 176 людей, начебто підлетів занадто близько до важливого об'єкту. Однак тепер головне питання – чому поцілили саме цей літак, адже до нього там пролітали інші.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *