За його словами, у магазинах є продукти, а люди підбадьорюються піснями.
Українець Дмитро розповів, як переживає спалах коронавірусу китайське місто Ухань, де вперше зафіксували хворобу. “Сніданок з 1+1” зв’язався з ним, щоб дізнатися, яка ситуація там зараз.
Дмитро – українець родом з Хмельницької області. До Уханя приїхав у вересні вивчати китайську мову. Коли йшов на зимові канікули, не очікував, що вони затягнуться так надовго.
Читайте також:
До "Борисполя" прибув літак з українцями, яких евакуювали з Китаю
“В місто ми дуже рідко виїжджаємо, тому що ми трошки налякані. Нам сказали що цей семестр у нашому університеті може початися аж в квітні місяці. У нас в місті є інший університет, дуже відомий у Китаї – Ухань тасіо – йому взагалі навчання перенесли аж на вересень місяць”, – повідомив Дмитро.
Майже весь час хлопець проводить у кампусі і майже нікуди не виходить, бо місто на карантині. “У нас в університеті, щоб заїхати в кампус, стоїть охорона. Вона спочатку перевіряє документи, далі безконтактним термометром виміряють температуру. Якщо все добре – ти можеш потрапити на територію кампусу. Так само і в гуртожиток”, – розповідає він.
За продуктами Дмитро виходить раз на тиждень. У магазинах є все: свіже м'ясо, риба, овочі, фрукти. А от чого там немає, то це паніки. “Жодної паніки, ні в супермаркетах, ні на вулиці немає. Я бачив багато відео фейкових, що люди падають, непритомніють, ці відео могли звідки хочеш понабирати і не знаю якого року вони можуть бути”, – зазначив українець.
Фейковими називає Дмитро і повідомлення про нестачу масок. За його словами, їх достатньо, а носити їх обов'язково.
Всього в Ухані зараз перебуває 49 українців. Дмитро не проти повернутися додому, але зробити це нелегко. “Зараз ні приїхати, ні виїхати неможливо. Окрім того, що позакривали аеропорти, вокзали, на усіх трасах стоять військові. Деякі дороги навіть засипали землею, щоб ніхто не міг проїхати”, – пояснює він.
Україна вже відправила до Китаю літак аби забрати своїх громадян, а 3 лютого туди полетить ще один. Як відомо, з Китаю до міжнародного аеропорту “Бориспіль” буде здійснено ще три рейси. Проте після цього авіасполучення закриють на місяць через спалах коронавірусу.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
ТСН.ua
26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.